Gündem
Giriş Tarihi : 26-03-2019 16:56   Güncelleme : 26-03-2019 23:04

Polisler arasında kanlı hesaplaşma

Kayseri Havaalanı’nda silah sesleri duyuldu. Polis memuru, önce meslektaşını sonra kendini vurdu. Vurulan polis Ali Ağkuş öldü.

Polisler arasında kanlı hesaplaşma

Kayseri Havaalanı’nda silah sesleri duyuldu. Alınan bilgilere göre; iki polis arasınhda çıkan tartışma kanlı bitti.

Kayseri Erkilet Havaalanında görevli iki polis arasında çıkan tartışma sonucu silah sesleri duyuldu. Kayseri Havaalanı'nda görevli polis memuru, tartıştığı arkadaşını tabanca ile yaraladıktan sonra kendini vurdu.  Kayseri Havaalanı iç hatlar terminalinde görevli polisler E.B. ile Ali Ağkuş arasında tartışma çıktı. Çıkan tartışmanın kavgaya dönüşmesinin ardından E.B. tabanca ile meslektaşı Ali Ağkuş’u yaraladı. E.B. aynı silahla daha sonra kendini vurdu. Yapılan ihbar sonrasında olay yerine gelen sağlık ekipleri yaralı polisleri ambulansla Kayseri Şehir Hastanesi ve Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırdı. Olayın meydana geldiği iç hatlar terminalinde geniş güvenlik önlemi alınırken, olayla ilgili olarak soruşturma başlatıldı. 


Vali'nin açıklaması
Kayseri Valisi Şehmus Günaydın olayla ilgili açıklama yaptı. Vali Günaydın "Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Kayseri Havaalanı’nda meydana gelen olayın iki polis memurunun arasındaki tartışma sonrasında gerçekleştiğini belirterek, "Maalesef havalaanımızda üzücü bir olay yaşandı. İki polis memurumuzun kendi aralarındaki tartışma sonucu, polis memurlarımızdan bir tanesi diğer polis memurumuzu vuruyor ve sonrasında intihara teşebbüs ediyor. Ben haberi üniversitedeki bir programda aldım ve hemen rektörümüz ile üniversitedeki acile geçtik. Polis memurumuz E.B. orada. Doktor arkadaşlarımızın yoğun müdahalesi var ve devam ediyor. Acil olarak ameliyata alacaklar. Emniyet Müdürümüz de şehir hastanesinde diğer polis memurumuzu takip ediyor. Onun da durumu ağır. Doktorlarımız ellerinden geleni yapıyorlar. Konuyla ilgili adli tahkikat da başladı. Konuyla ilgili açıklama daha sonra yapacağız. Polis memurlarımız tecrübeli ve aralarında hiçbir husumet bulunmadığı söylendi. Görüntüleri de izledim. Birkaç dakika görüşüyorlar ve sonrasında maalesef üzücü olay meydana geliyor. Doktorlarımız dediğim gibi yoğun bir mücadele veriyorlar" dedi.

Polis Ali öldü
E.B.nin tabancasından çıkan kurşunlarla yaralanan Ali Ağkuş ilerleyen saatlerde Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.  diğer polis memuru E.B.'nin ise durumunun halen ciddiyetini koruduğu söyleniyor.