Gündem
Giriş Tarihi : 16-09-2020 21:08   Güncelleme : 16-09-2020 21:09

Piknik alanları, oto pazarı ve çocuk oyun alanları yasak

Kayseri Kocasinan ilçesi Koronavirüs yasakları. Kocasinan kaymakamlığı 16 Eylül itibariyle yeni koronavirüs tedbirleri aldı. Kocasinan ilçesinde piknik alanları, çay ocakları, oto pazarı ve çocuk alanları kapatılacak.

Piknik alanları, oto pazarı ve çocuk oyun alanları yasak

11 Mart 2020 tarihinden bu yana ülkemizde olduğu gibi kayseri'de de görülen ve binlerce vatandaşın hayatını kaybetmesine, yoğun bir şekilde tedavi altına alınmasına neden olan Koronavirüs salgını ile ilgili olarak Kayseri'nin kocasinan ilçesinde yeni yeni tedbirler alındı. Kayseri Kocasinan kaymakamlığı, ilk olarak kalabalık alanların azaltılması adına yeni tedbirler aldı. 

Yeni kararlar
Kocasinan Kaymakamı İlhan Abay başkanlığında toplanan Kocasinan ilçesi Hıfsızsıhha Kurulu, yeni Koronavirüs tedbirlerini imza altına aldı. Kocasinan İlçe Hıfsızsıhha Kurulu tarafından alınan karar kapsamında, 18 Eylül 2020 Cuma gününden itibaren geçerli olmak üzere ilçede bulunan piknik alanları ile oto pazarı 15 gün, site içerisinde bulunan çocuk oyun alanları da olmak üzere tüm oyun alanları 1 ay süreyle kapatılacak. Ayrıca, karantinaya alınan ev sayısının her geçen gün arttığı Sahabiye Mahallesi’nde bulunan tüm çay ocakları da 15 gün süreyle kapalı kalacak.

İşte açıklama
Kocasinan ilçesi Hıfsızsıhha Kurulu tarafından yapılan açıklamada "1 ay süre ile site içerisinde bulunanlarda dahil olmak üzere çocuk oyun alanları ve parkların etrafına şerit çekilmesine ve birer bilgilendirme yazısı konmasına, bu alanlarda çocukların oyun oynamasına izin verilmemesine, site içinde kurala uygunluğun site yöneticileri tarafından denetlenmesine, Kocasinan sınırları içerisinde bulunan tüm piknik alanlarının 15 gün süre ile kapatılmasına ve buralarda piknik yapılmasına izin verilmemesine, Kocasinan bölgesinde bulunan oto pazarının faaliyetinin 15 gün süre ile durdurulmasına, Sahabiye Mahallesi’nde bulunan tüm çay ocaklarının 15 gün süre ile kapatılmasına, denetim ekiplerinde yer alan tün görevliler için görevlerini gerektiği gibi yapmayan hakkında cezai işlem uygulanmasına, faaliyetine ara verilen yerlerle alakalı kararların süreç bitiminde tekrar değerlendirilecek faaliyetlerine izin verilmesine, bu kararların uygulanması 18 Eylül 2020 tarihinden itibaren başlayacak" cümlelerine yer verildi.