Kayserispor
Giriş Tarihi : 05-09-2019 20:26   Güncelleme : 05-09-2019 20:41

PFDK'dan Kayserispor'a tarihi ceza

Kayserispor son dakika haberi. Kayserispor cezası belli oldu. PFDK, Kayserispor'a tarihi ceza verdi. PFDK, Kayserispor'a ne kadar ceza verdi. PFDK, Galatasaray'a ne kadar ceza verdi. İşte ayrıntılar

PFDK'dan Kayserispor'a tarihi ceza

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), İstikbal Mobilya Kayserispor'a tarihi ceza verdi. 30 Ağustos Cuma günü Kadir Has Stadı'nda oynanan İstikbal Mobilya Kayserispor-Galatasaray müsabakası sonrasında PFDK'ya sevkedilen Kayserispor'a adeta ceza yağdı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)'nun resmi internet sitesinden yapılan PFDK duyurusunda Kayserispor kulübüne para cezası verilirken, taraftarlara da bloke cezası verildi. PFDK, Galatasaray'a da ceza verdi.

Kayserispor cezası
PFDK'dan yapılan açıklamada, "İstikbal Mobilya Kayserispor Kulübünün, 30.08.2019 tarihinde oynanan İstikbal Mobilya Kayserispor - Galatasaray Süper Lig Cemil Usta Sezonu müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 72.000 TL Para Cezası ile cezalandırılmasına, Futbol Disiplin Talimatı'nın 52/3. maddesi uyarınca saha olaylarına karışan taraftarların bulunduğu Batı Alt C Blok'a giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi müsabakaya girişlerinin engellenmesine, aynı müsabakada Kayserispor Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53/3. maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan Kuzey Tribün Alt C, D, E Blok'ta yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine, aynı müsabakada Kayserispor Kulübünün, tribünlere seyircilerin görüşünü engelleyecek şekilde pankart asılmasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle İhtar cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada İstikbal Mobilya Kayserispor Kulübünün, takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 12.000 TL Para Cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Kayserispor Kulübünün, 31.08.2019 tarihinde kulüp resmi internet sitesinde sportmenliğe aykırı açıklamada bulunulmasından dolayı 100.000 TL Para Cezası ile cezalandırılmasına karar verildi" denildi.

EROL BEDİR'İN CEZASI
OKUMAK İÇİN
TIKLAYIN

Galatasaray cezası
PFDK, Kayserispor maçından ötürü Galatasaray'a da ceza verdi. PFDK'dan yapılan açıklamada "Galatasaray'ın 30.08.2019 tarihinde oynanan Kayserispor-Galatasaray Süper Lig Cemil Usta Sezonu müsabakasında, merdiven boşluklarının boş bırakılmamasından dolayı 25.000 TL Para Cezası ile cezalandırılmasına karar verildi" denildi.

PFDK, ayrıca Kayserispor Başkanı Erol Bedir, Galatasaray teknik sorumlusu Fatih Terim ve Galatasaray Antrenörü Ümit Davala'ya da ceza verdi.