Kayserispor
Giriş Tarihi : 21-02-2021 18:55   Güncelleme : 21-02-2021 19:06

Petrescu'nun Mazereti Hazır

Kayserispor Teknik Direktörü Dan Petrescu, Sivasspor yenilgisinin ardından ilginç açıklamalar yaptı. Sivassspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay ise galibiyet için neler söyledi.

Petrescu'nun Mazereti Hazır

Karşılaşma sonrasında yayıncı kuruluş ekranlarına açıklama yapan sarı-kırmızı takımın teknik patronu Petrescu, maça iyi başladıklarını ama yedikleri golle birlikte tüm planların alt üst olduğunu ifade etti.

İSTEDİĞİMİZİ YAPAMADIK
Alınan 2-0'lık yenilginin ardından açıklamalar yapan Kayserispor Teknik Direktörü Petrescu, mağlubiyettn ötürü üzgün olduğunu söyledi. Sivasspor'a nazaran daha istekli başladıklarını söyleyen Petrescu, ''Önde basarak maça başladık. Hırslı ve istekli oyunumuz ilk dakikalarda etkisini gösterdi. Ama kalemizde gördüğümüz şansız golle tüm durumlar değişti. Çokta fırsat yakalayamadık. Özellikle ikinci yukarıda baskı yapamadık. Rakip ceza sahası içerisinde isteğimiz üretkenliğe ulaşamadık'' dedi.

HAKEME ELEŞTİRİ
Maçın hakemi Ali Şansalan'ın kararlarını da eleştiren Dan Petrescu, detaylı inceleyemese de bazı kararların yanlı ve inisiyatiflerin Sivasspor lehine verildiğini ifade etti. Petrescu, ''Hakemin kararlarında takdirini fazlasıyla rakibimizden yana kullandığını düşünüyorum. Bazı pozisyonları yeniden izlemek gerek ama, hakemin daha çok kararlarını Sivasspor lehine verdiğini düşünüyorum'' ifadelerini kullandı.

BAY AVANTAJ DEĞİL
Gelecek haftayı BAY geçecek olmalarıyla ilgili de konuşan Petrescu, ''oynamamak hiç bir zaman memnun edici olamaz'' yorumunu yaptıktan sonra beklemenin asla bir avantaj olmayacağını dile getirdi.

RIZA ÇALIMBAY NE DEDİ
Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay ise, güzel bir maç olduğunu belirterek kazanan tarafın kendileri olmalarından ötürü memnun olduğunu dile getirdi. İyi takım içinde büyük önem arz eden müsabakadan kazanan taraf olarak ayrılmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Çalımbay, ''Biz daha öncede söylediğim gibi oynadığımız oyunun karşılığın bulamıyorduk. Bugün iyi bir oyun oynadık. Aslında Kayserispor maça baskıyla başladı. O baskıyı çözene kadar 15 dakika geçti. Baskıyı çözdükten sonra oyunu elimize aldık. İstediğimizi yaptık. Golü de bulduk. Erken gol bulmamız iyi oldu. Çünkü deplasmanda dirençli bir takıma karşı oynadık. Özellikle maçın ikinci yarısında güzel ataklar bulduk. Onlardan sadece birini gol yapabildik. Elimize güzel şanslar geçmişti. Son pasları güzel kullanabilseydik daha iyi olurdu ama; yine de kazandığımız için memnunum. İki takım içinde iyi bir maç izlettiğimizi düşünüyorum'' dedi.