Gündem
Giriş Tarihi : 15-06-2020 09:45   Güncelleme : 15-06-2020 10:59

Pençe-Kartal operasyonuyla PKKnın inlerine girildi

Türk Silahlı Kuvvetleri, PKK terör örgütüne karşı başlattığı Pençe-Kartal operasyonuyla teröristlere ait barınak, sığınak ve mağaralara havadan saldırı düzenledi.

Pençe-Kartal operasyonuyla PKKnın inlerine girildi

Milli Savunma Bakanlığı tarafından gece saatlerinde başlatılan PKK terör örgütüne yönelik operasyonda, örgüte ait olan 81 hedefin imha edildiği açıklandı. Pençe-Kartal operasyonu olarak bilinen saldırıda Kandil ve Kuzey Irak’ta bulunan hedefler gece boyunca bombalandı.

Milli Savunma Bakanlığının sosyal medya hesabından yapılan açıklamada operasyona ilişkin son gelişmelere yer verildi. Açıklamada, “Türk Silahlı Kuvvetleri geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin ve milletimizin beka ve güvenliği için terörle mücadeleye en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir. Bu harekâtta azami oranda yerli ve milli mühimmat kullanılarak terör örgütünün anılan bölgelerdeki varlığına ağır bir darbe indirilmiştir. Harekâtın planlama ve icrasında sivil halkın can ve mal güvenliği ile çevrenin korunması konusunda azami hassasiyet gösterilmiştir” ifadelerine yer verildi.

MSB’nin açıklamasında 81 hedefin imha edildiği vurgulandı. Söz konuşu paylaşımda, “Pençe-Kartal Operasyonu ile ülkemizi, milletimizi ve hudut güvenliğimizi tehdit eden teröristlere ait barınak, sığınak ve mağaralardan oluşan 81 hedef imha edilmiştir. Uçaklarımız emniyetle üslerine dönmüşlerdir" denildi.