Kayserispor
Giriş Tarihi : 29-09-2020 19:37   Güncelleme : 01-10-2020 19:53

Pedro Henrique şoku

Kayserispor'un Brezilyalı futbolcusu Pedro Henrique'den kötü haber

Pedro Henrique şoku

Süper Lig'in 4.haftasında deplasmanda Ankaragücü ile karşılaşacak olan Hes Kablo Kayserispor'da bir futbolcu daha sakatlar kervanına katıldı. Ligin ilk 2 haftasında forma giyemeyen, Erzurumspor maçının ikinci yarısında göre alan ve takımının tek golünü atan Pedro Henrique, Ankaragücü maçında forma giyemeyecek.

Ligin ilk haftasındaki Kasımpaşa maçı öncesinde sol bacakta 2.derecede kas yırtığı oluşan ve sıkı bir tedavi sürecine giren Pedro Henrique'nin aynı yerden ağırlarının bulunduğu bilgisine ulaşıldı. Ağrıları sonrasında MR'ı çekilen Pedro Henrique'nin bu hafta dinlendirileceği öğrenildi.

Hes Kablo Kayserispor kulübünden yapılan açıklamada da "Bilindiği üzere daha önce sol iliopsuas kası (gövdeyi bacaklara bağlayan kas) grade 2 kas yaralanması olan ve gecen haftadan itibaren takim idmanlarına katılan oyuncumuz Pedro Henrique’de dün yapılan antrenmanda ayni bölgede ağrı ve hassasiyet meydana gelmiştir. Yapılan MR incelemelerinde herhangi bir nüks bulgusuna rastlanmayan oyuncunun tedavisine başlanmıştır" denildi.

Brezilyalı Pedro'nun yanı sıra Daniel Avramovski ile Harrison Manzala da Ankara'daki müsabakada forma giyemeyecek.

Haber: Halil Köktaş