Kayserispor
Giriş Tarihi : 13-08-2020 21:28   Güncelleme : 13-08-2020 21:43

Pedro Henrique iştah kabartıyor

Hes Kablo Kayserispor'un Brezilyalı oyuncusu Pedro Henrique'ye teklifler var. Pedro için ne kadar bonservis isteniyor. 

Pedro Henrique iştah kabartıyor

(ÖZEL HABER) 2020-2021 sezonunda da Süper Lig'de mücadele verecek olan Hes Kablo Kayserispor'da Pedro Henrique'ye teklifler geliyor. Geride kalan sezon oynadığı futbol ve attığı goller ile takımın topladığı puanda önemli pay sahibi olan Pedro Henrique'ye hem Türkiye'den hem de Avrupa'dan teklifler var.

Tempo'ya konuştu
Pedro'nun menajeri Cesar Santana, Tempo Medya Genel Müdürü Halil Köktaş'a özel açıklamalarda bulundu. Kayseri'de bulunmaktan ve Kayserispor'da oynamaktan dolayı Pedro'nun mutlu olduğunu ve Kayseri'de geride kalan sezon başarılı bir dönem geçirdiğini söyleyen Cesar Santana, "Pedro, Kayserispor için çok çalıştı ve iyi bir performans sergiledi. Pedro'nun bu performansı hem Türkiye'de hem de Avrupa'da dikkat çekti. Çok önemli kulüplerden transfer teklifleri var. Pedro'nun Türkiye'deki önceliği elbette Kayserispor. Zaten sözleşmesi de devam ediyor. Ama Pedro, kariyer planlaması da yapıyor. Geleceğini düşünüyor. bu noktada gelen teklifleri de değerlendirmeye alıyoruz. Önümüzdeki hafta içerisinde Kayseri'ye gelerek bu konuyu Berna Başkan ile görüşeceğim. Hem Pedro'nun hem Kayserispor'un menfaatleri için ortak karar alırız" dedi.

Kimler istiyor
Cesar Cantana, Türkiye'den Pedro Henrique için Antalyaspor, Göztepe gibi takımların teklifleri olduğunu Avrupa'dan da hem İspanya'dan hem de Belçika'dan isteyen kulüplerin olduğu ifade etti. 

Pedro'nun kariyeri..
Hes Kablo Kayserispor'a geçen sezon başında Yunanistan'ın PAOK takımından transfer edilen 30 yaşındaki Pedro Henrique, 26 Süper Lig, 2 Türkiye Kupası maçında oynadı. Süper Lig'de 2028 dakika oyunda kalan Brezilyalı futbolcu 10 gol atarken 1 de asist yaptı. Halen tatilde bulunan ve 17 Ağustos'ta Kayseri'ye gelecek olan başarılı futbolcunun Hes Kablo Kayserispor ile 31 Mayıs 2022 tarihine kadar sözleşmesi bulunuyor.