Kayserispor
Giriş Tarihi : 11-12-2019 18:35   Güncelleme : 11-12-2019 21:10

Pedro Henrique gitti

Kayserispor'da Pedro Henrique gitti. Brezilyalı futbolcu, Başkan ile görüşerek gitti. Kayserispor başkanı Berna Gözbaşı, Pedro Henrique ile ilgili konuştu

Pedro Henrique gitti

İstikbal Mobilya Kayserispor'da bir yandan Rizespor galibiyetinin keyfi yaşanırken diğer taraftan da bazı oyuncuların takımdan birer birer gitmesi can sıkıyor. Takım kaptanları Umut Bulut ile Şamil Çinaz'ın idmana çıkmaması, Bilal Başacıkoğlu'nun sözleşmesini feshederek takımdan ayrılmasından sonra Brezisyalı futbolcu Pedro Henrique'nin sakatlığı keyifleri bozdu.

Çaykur Rizespor maçında sakatlanan ve MR sonuçları hiç de iyi çıkmayan Pedro Henrique, antrenmana çıkmadı. Sol üst adalesindeki sakatlıktan ötürü ligin ilk yarısını noktalandıran Pedro Henrique, Kayseri'den ayrılmak istedi. Oluşan şişliğin inmesi için tedavi sürecine başlanılan Pedro, sportif direktör Bülent Bölükbaşı ve kulüp başkanı Berna Gözbaşı ile görüşerek ülkesine gitti.

Sakatlığından ötürü forma giyemeyecek olan Pedro'nun "Hem ailemin yanında olmak hem de tedavime orada devam etmek istiyorum. Zaten sakatlığımdan ötürü oynayamayacağım. Uygun görürseniz gitmek isterim" dedi. Başkan Gözbaşı da, teknik heyet ile istişare ettikten sonra Pedro'ya izin verdi. Ligin 14 haftalık bölümünde 11 müsabakada oynayan 2 kırmızı kart görüp 4 gole imza koyan Pedro Henrique, ligin ikinci yarı hazırlık kampına katılacak.

Haber: Halil Köktaş