Gündem
Giriş Tarihi : 05-08-2020 13:30   Güncelleme : 05-08-2020 13:30

Pandemi sürecinde en yoğun denetim yarın yapılacak

Yaz aylarının rehavetine kapılan vatandaşlarımızın olması nedeniyle Türkiye genelinde virüs vakalarında artış görüldü. Yetkilileri harekete geçiren bu durum yoğun denetim sürecini başlattı.

Pandemi sürecinde en yoğun denetim yarın yapılacak

Kurban Bayramı sürecinde toplu bayramlaşmalar ve akraba ziyaretlerinin olması sebebiyle vakalar da artış olması bekleniyordu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla açıklamalarda bulundu.


Rehavetin sonucu ne olacak
Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan Covid-19 gölgesinde geçen Kurban bayramı sonrası artan vakalar nedeniyle denetim yapılacağı duyuruldu. Uzun bir karantina dönemi sonrası yeni normalleşme süreciyle vatandaşların rehavete kapılması vakaların artışına neden oldu. Yeni normalleşme sürecinde artan vakalar yeniden tedbirlerin gündeme getirilmesi konusunda akıllarda soru işaretine sebep oldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, korona virüs vaka sayılarında artış yaşanmasının ardından, yarın Türkiye genelinde denetim yapılacağı haberini Twitter'dan duyurdu. Soylu, "Yarın, tüm Türkiye’de salgın ile ilgili bugüne kadar yaptığımız en yoğun denetimi gerçekleştireceğiz" dedi.

 

Denetim yapılacak yerleri de sıralayan Bakan Soylu, "Pazarlar, işyerleri, marketler, toplu taşıma, yollar, alışveriş alanları, lokantalar, kafeteryalar, ticari taksiler ve tüm yaşam alanlarında..." ifadelerini kullanırken, "Hepimiz sahada olacağız; valiler, kaymakamlar, belediye başkanları, esnaf ve ticaret odaları, kurum müdürleri, kolluk, zabıta..." diye konuştu.