Siyaset
Giriş Tarihi : 06-05-2020 17:17   Güncelleme : 06-05-2020 17:17

Palancıoğlu için tarihi çağrı

CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Gonca Yelda Orhan, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu'na sert tepki gösterdi

Palancıoğlu için tarihi çağrı

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu'nun Atatürk düşmanı Kadir Mısıroğlu ile ilgili yaptığı rahmet paylaşımı başını ağrıtacağa benziyor. AK Parti kanadından, kendisine şu ana kadar kamuoyu önünde bir tepki gelmezken, Atatürk sevenler, CHP, İYİ Parti ve MHP kanadında tepkiler çığ gibi. Son olarak Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Gonca Yelda Orhan da, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu'na sert tepki gösterdi.

"Haddinizi bilin"
CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Gonca Yelda Orhan, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu'nun Kadir Mısıroğlu'na rahmet dileyen paylaşımı ile ilgili olarak, "Mustafa Palancıoğlu'nun paylaşımına bakıyorumda! Bugün oturduğu koltuğun ülkemizin kurucusu Ulu Önder Atatürk'ün bu ülkeyi kurtuluş savaşı ile bağımsızlığını ilan etmemiş olmasaydı sen oturduğun o koltukta, keşke Yunan galip gelseydi diyen adamın yaveri bile olamazdın. Bırakın bu saygısızca işleri. Bu toplum size oy vermiş. Bir ilçenin belediye başkanlığını layıkıyla yapacaksanız yapın. Haddinizi bilin veya derhal o koltuğu terkedin" diyerek tepkisini dile getirdi.