Ozzy Osbourne kimdir? Ozzy Osbourne kitapları ve sözleri

ozzy-osbourne-kimdir-ozzy-osbourne-kitaplari-ve-sozleri-292606.jpg
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Müzisyen Ozzy Osbourne hayatı araştırılıyor. Peki Ozzy Osbourne kimdir? Ozzy Osbourne aslen nerelidir? Ozzy Osbourne ne zaman, nerede doğdu? Ozzy Osbourne hayatta mı? İşte Ozzy Osbourne hayatı…

Müzisyen Ozzy Osbourne edebi kişiliği, hayat hikayesi ve eserleri merak ediliyor. Kitap severler arama motorlarında Ozzy Osbourne hakkında bilgi edinmeye çalışıyor. Ozzy Osbourne hayatını, kitaplarını, sözlerini ve alıntılarını sizler için hazırladık. İşte Ozzy Osbourne hayatı, eserleri, sözleri ve alıntıları…

Tam / Gerçek Adı: John Michael Ozzy Osbourne

Doğum Tarihi: 3 Aralık 1948

Doğum Yeri: Aston, Birmingham, England

Ozzy Osbourne kimdir?

Ozzy Osbourne Kitapları – Eserleri

Ozzy Osbourne Alıntıları – Sözleri

 • Unutmamanız gereken şey şu: Hayatta insanın aklını başından alan cinsel ilişkilerden çok daha fazla şey var. Ama ne olduklarını çözerseniz bana da haber verin. (Ben Dr Ozzy)
 • 13 şubat 1970 cuma günü Black Sabbath satışa çıktı
  Kendimi yeni doğmuş gibi hissediyordum
  Ama eleştirmenler albümden nefret etti (Ben Ozzy)
 • Sözüm ona hayatta yalnızca iki şey kaçınılmazdır: Ölüm ve vergiler. Maalesef doğru değil bu. Antarktika’da, Sibirya’da, bir de belki Northumberland’de yaşamıyorsanız kaçınamayacağınız bir şey daha var. İnsanlar. Her yerdeler. İşyerinde. Dükkanlarda. Face saçmalığı sayfanızda. Bu da eğer “insansever” değilseniz büyük bir sorun yaratıyor (Ben Dr Ozzy)
 • 1970’lerde hatunların çoğu sağlam bir sevişmeden sonra sigara yakardı. Benimle yatanlar hariç: Onlar ambulans çağırmakla meşguldü. (Ben Dr Ozzy)
 • Mezar taşımda yazacaklar konusunda da kendimi kandırmıyorum.
  Gözümü kapattığımda önümde canlanıyor.
  Ozzy Osbourne, doğum 1948
  Bir ara öldü
  Bir yarasının kafasını ısırıp kopardı. (Ben Ozzy)
 • Her zaman başka birinin fikrini alın; işin ucunda mezarda doktorunuzu cepten arayıp hayatınızı kaybettiğinizden %100 emin olup olmadığını sormak olsa bile. (Ben Dr Ozzy)
 • Birinden nefret etmenin ne faydası VAR?
  benimki olmadan da dünyada yeterince nefret var zaten. En azından ben kendiminkinden bir tane şarkı çıkardım. (Ben Ozzy)
 • Konser mükemmel gidiyordu. Tanrısal el hiç sorun çıkarmadan çalışmıştı. Cüceyi de asmıştık.
  Sonra seyircilerin arasından sahneye bir yarasa fırlatıldı
  Onu kesinlikle oyuncak sandım.
  Randy solosunu atarken ağzımı araladım Kalabalık iyice çıldırmıştı.
  Ve sahnede lastik bir oyuncak olduğunda ne yapıyorsak onu yaptım
  ISIRDIM. (Ben Ozzy)
 • Bir keresinde LSD aldıktan sonra Staffordhire’da bir tarlaya girip ineğin tekiyle uzun uzun konuşmuştum. Bir süre sonra inek yanındaki ineğe dönüp, “Oha, herif konuşabiliyor,” demişti. (Ben Dr Ozzy)
 • Ben mi? Ben hala palyaçoydum. Çılgın herifin. Herşeyi yapmaya cesareti olan boş boğazın tekiydim. (Ben Ozzy)
 • Bütün uyuşturucular – alkol, esrar, kokain, eroin vs.- temelde aynıdır. Gerçeklerden kaçmanın farklı yollarından ibarettir (Ben Dr Ozzy)
 • Benim yerimi alsın diye tuttukları, daha önce Rainbowla çalışan Ronnie James Dio adlı herif hakkında söyleyecek kötü bir lafım yok. O muhteşem bir şarkıcı. Kaldı ki ne o ben, ne de ben oyum. Bu yüzden keşke gruba Black Sabbath 2 adını koysalardı diyorum. (Ben Ozzy)
 • Mötley Crüe’ya dair en gülünç şey de kadın gibi giyinip hayvan gibi yaşamalarıydı. Bu benim için bile bir eğitimi… (Ben Ozzy)
 • First Lady peşinde George Bush’la içeri girdi. Podyuma vardığında Bush’un söylediği ilk şey “Laura ve ben bu gece burada olmaktan onur duyuyoruz…Bu gece ne kadar harika bir kitlemiz var güçlü borsacılar, ünlüler, Hollywood yıldızları… Ve Ozzy… Çoktan kafayı bulmuştum bu yüzden ismimi duyar duymaz sarhoş bir göt herif gibi masanın üstüne zıpladım ve yeeeeaaahhh diye bağırdım. Ortam buz gibi oldu. (Ben Ozzy)
 • Aile – Küfür yerine geçen kelimelerden biri (Ben Dr Ozzy)
 • Öyle ya da böyle, çoğumuz bariz zırdeliyiz. Yalnızca bazılarımız bu gerçeği başkalarından daha iyi saklayabiliyor. (Ben Dr Ozzy)
 • Bob Marley ile tanışma fırsatı yakaladık… Esrar dumanından başı görünmüyordu. Şimdiye dek gördüğüm en büyük en kalın esrarlı sigarayı içiyordu. Canlı söyleyemez, canlı söyleyemez, hiç kimse kafası bu kadar iyiyken canlı performans sergileyemez diye düşünüp duruyordum. Ama hayır performansı canlı sergiledi. Hemde kusursuzca. (Ben Ozzy)
 • Sigmund Freud kokaini depresyon, alkolizm, morfin bağımlılığı ve aklınıza gelebilecek her şeyin tedavisine tavsiye etmiştir. Gerçi kokain o dönem pek modaydı. 1880’lerde şişe şişe “kokainli şarap” bile satın alınabiliyordu -ki bu insanlık tarihinin en büyük icatlarından biridir. Gerçi bu içkinin ömrü, alkol yasağı yasası sebebiyle çok uzun olmadı. Fakat sonra alkolsüzünü yaptılar ve bu içeceğe “Coca-Cola” adını verdiler. Altı yıl sonra içecekten kokaini de çıkardılar. (Ben Dr Ozzy)
 • Bir keresinde LSD aldıktan sonra Staffordhire’da bir tarlaya girip ineğin tekiyle uzun uzun konuşmuştum. Bir süre sonra inek yanındaki ineğe dönüp, “Oha, herif konuşabiliyor,” demişti. (Ben Dr Ozzy)
 • En iyi şarkıların kaderi hep budur;hiç çabalamasanız bile onlar kendiliğinden çıkıp gelirler. Paranoid’in özelliği hiç bir kategoriye sokulmamasıdır;daha punk icat edilmeden yıllar önce bir Punk şarkısı gibiydi… (Ben Ozzy)

Bu Yazıya Tepki Ver

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap