Siyaset
Giriş Tarihi : 15-05-2020 00:04   Güncelleme : 15-05-2020 00:04

Özhaseki'ye seçim göndermesi

CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Gonca Yelda Orhan, AK Parti Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki'nin Ankara seçimlerini kaybetmenin sancısı içinde tavır sergilediğini söyledi.

Özhaseki'ye seçim göndermesi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) yüksek disiplin Kurulu üyesi Gonca Yelda Orhan, AK Parti Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki'nin Ankara seçimlerini kaybetmenin sancısı içerisinde olduğunu söyledi. Sosyal paylaşım sitesindeki hesabından bir açıklama yayınlayan Gonca Yelda Orhan, "Mehmet Özhaseki, hala seçim kaybının sancısı içerisinde. AK Parti'ye oy vermeyenler cezalandırılıyor" dedi.

Orhan'ın sözleri
CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Gonca Yelda Orhan, yazılı açıklamasında "Sayın Özhaseki, öncelikle Devlet, hükümet ayrımı yapmayı öğrenmeli. Belediyeler, devletin bir kuruluşudur, her belediye başkanı kamu gorevlisidir! Ayrı devleti sizler bilirsiniz. Bu devletin kozmik odasına girildiğinde yanılmıyorsam TC Devleti'nin Bakanıydınız! Sizin belediye başkanlığı sürecinizi halk gayet iyi bilir. Yardımdan çok yandaş müteahhitlere çalışıyordunuz! Mitinglerinizde CHP kazanırsa faturalarınızı Terör örgütünün getireceği şeklinde asılsız ve saygısız bir konuşmanız vardı. Ama CHP'li Belediyeler halk için çalıştı. Şu salgın sürecinde halka yardım götürmesi sizleri rahatsız etti. Hala seçim kaybının sancısı içerisindesiniz! Sizler bu davranışlarınızla size oy vermeyen halkı cezalandırıyorsunuz" cümleleri paylaştı.

Özhaseki'nin sözleri
AK Parti Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada CHP'li belediye başkanlarının vatandaşa yardım elini uzatmasını eleştirmişti. Mehmet Özhaseki, "Pandemi sürecinde Ankara, İstanbul, İzmir gibi göz önünde bulunan yerlerde CHP bağış kampanyalarıyla yeni bir devlet çalışması yapıyor gibi. Benim de belediyecilik yaptığım dönemlerden beri hiçbir belediye devletten habersiz bağış kampanyası başlatarak, banka hesabı açtıramaz" açıklamasında bulunmuştu.