Siyaset
Giriş Tarihi : 10-01-2021 14:15   Güncelleme : 10-01-2021 14:36

Özhaseki Rasim Arı'yı uyardı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayserili Milletvekili Mehmet Özhaseki, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'nın sözlerini değerlendirdi.

Özhaseki Rasim Arı'yı uyardı

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ak Parti Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'nın Erciyes sözleri hakkında açıklamalarda bulundu.

"Heyecanlı"
AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, geçtiğimiz günlerde olay sözleriyle dikkatleri üzerine çeken Nevşehir Belediye Başkanı Arı’nın konuşmasını değerlendirdi. Hes Kablo Kayserispor-Yeni Malatyaspor maçını izleyen Mehmet Özhaseki,maç sonrası Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’yı arayarak, “Gencecik bir arkadaş var orada. Biraz heyecanlı. Başarılı ve gayretli takip de ediyorum. Orada basın toplantısı yaparken öyle bir şey söylemiş. Ne olduğunu sordum. 'Espri yapmıştım' dedi. Kamuda herkese açık yapılan hatanın iki kişilik özrü olmayacağını söyledim. Açıkça niyetini yazmasını ve insanlardan özür dilemesi gerektiğini söyledim. O da yakışanı yaptı. ” şeklinde konuştuğunu söyledi.

“Bir gün Erciyes'e çağırıp.." 
Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’yı telefonla arayıp uyaran AK Parti Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Başkan Arı’nın hata yaptığını üsluplu bir dil ile anlattığını ve ardından helallik istediğini belirterek “Nevşehir bizim en yakın ilimiz. Oradaki arkadaşları da seviyoruz. Belediye başkanımızın da anketlerini yaptırıyorum çok başarılı. Biraz espri katarak söylediği bir şey ama yanlış anlamaya müsaitti. O da geçti kapattık o defteri. Bir gün Rasim'i Erciyes'e çağırıp, çay kahve ikram edeceğim. Erciyes'in Kayseri'ye ait olduğunu da tekrarlatacağız" dedi.