Futbol
Giriş Tarihi : 07-06-2020 18:12   Güncelleme : 08-06-2020 14:47

Özhaseki için Haciz kararı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'nin oğlu Enes Özhaseki için Haciz kararı. Ziya Eren, Gökhan Çetinsaya, Ömer Uyar, Rıfat Dayıoğlu gibi önemli isimler için de haciz kararı alındı.

Özhaseki için Haciz kararı

Bin dönem Türkiye futbol liglerinde elde ettiği başarılar ile adından sıkça söz ettiren, Türk futbolunun en eski kulüplerinden birisi olan, ülkemizi UEFA'da temsil eden ve sonrasında borç batağına sürüklenip kapısına kilit vurulan Kayseri Erciyesspor, tarihin tozlu sayfalarında büyü yerini alırken bu kulüpte yöneticilik yapan kişilerden borcun ödenmesi isteniyor. Daha önce yapılandırılan Vergi ve SSK borçları için ödeme yapılmayınca Türkiye Cumhuriyeti'nin kurumları harekete geçti.

Mesele büyük
Mavi Siyahlı kulüpte son 10 yılda yöneticilik görevinde bulunan kim varsa, hepsine önce Ödeme Emri gitti. 10 Bin TL ile 2,5 milyon TL arasında değişen rakamlar tahsil edilemeyince bu kez İcra Takibi ve Haciz Kararı alındı. Kayseri Erciyesspor Başkanı Ziya Eren başta olmak üzere son yıllarda görev yapan kimler varsa, hepsi ile ilgili haciz kararı şoku yaşanıyor.
Alınan bilgilere göre; bu isimler arasında Çevre ve Şehircilik eski Başkanı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki'nin oğlu Enes Özhaseki de bulunuyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın telefonuna çıkmayan ve bunun sebebini "Lafınıza uyduk. 3 çocuk yaptık. Telefona bakacak halimiz kalmadı" cümlesi ile açıklayan Enes Özhaseki için de 2 Milyon TL'lik haciz kararı oldu. aşk büyüsü

Listede kimler var
Maliye Bakanlığı ve Gelirler Müdürlüğü gerçekleştirdiği incelemeler neticesinde Emniyet Müdürlüğü Dernekler Masasından 2010 yılından bu yana Kayseri Erciyesspor'da yöneticilik yapan kişilerin isimlerini ve adreslerini temin ederek, ödeme emri gönderdi. 40 milyon TL tutarındaki borcun tahsil edilememesi üzerine Haciz kararı alınanlar arasında Ziya Eren (2,5 milyon TL) Kaan Savruk (2 milyon TL) Enes Özhaseki (2 Milyon TL) Ömer Uyar (2 Milyon TL) Mahmut Bakır (2 milyon TL) Gökhan Çetinsaya (1 milyon TL) Gıyasettin Gürler (1 Milyon TL) Nuhkan Rüzgar (500 Bin TL) Rıfat Dayıoğlu (100 Bin TL) Oğulcan Karahan (100 Bin TL) Gökhan Göksu (100 Bin TL) Bülent Dener, Mustafa Hassu, Mehmet Savruk, Ahmet Selim Hasözler, Ali Süslü, Cuma Polat, Gökhan Demiruz, Hayri Naziksoy, Kaan Savruk, ayırma büyüsü Mehmet Everekli, Mustafa Ustaoğlu, Naşit Doğan, Nurettin Arslan, Nusret Poyraz, Selahattin Kılıç, Şadi Büyükkeçeci, Saffet Külahcı, Yaşar Çalışır, Şafak Çivici ve Vahyettin Öztürk, Semih Emin Akbulut, Abdullah Ogan, Sebahattin Cansu, Sıtkı Yüksel, Hulusi Yördem, Erkan Yücel, Ahmet Badal, Bayram Patır, Yalçın Dağtekin yeralıyor.