Siyaset
Giriş Tarihi : 14-07-2019 10:53   Güncelleme : 29-07-2019 14:16

Özhaseki dedikodulara cevap verdi

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Başkan Memduh Büyükkılıç’ın istifa edeceği yönündeki haberlerin gerçek olmadığını söyledi.

Özhaseki dedikodulara cevap verdi

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve AKP Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın istifa edeceği yönündeki haberlerin dedikodu olduğunu ifade ederek "Başkanımızı 40 yıldır tanırım. O günden beri gayretine, dürüstlüğüne, çalışkanlığına, dava adamlığına Allah için şahidim. Bu yalanları neden söylerler anlamıyorum” dedi.

AK Parti Kocasinan Teşkilatı’nın Danışma Meclisi Toplantısı’na katılan Mehmet Özhaseki, Başkan Büyükkılıç’ın kendisiyle görüşerek istifasını istediği şeklinde çıkan haberlerin dedikodudan öte olmadığını söyledi. Artık gülüp geçtiklerini ifade eden Özhaseki, "Memduh Bey güya hastaymış ve istifasını sunmuş. Güler misiniz, ağlar mısınız. Biraz dürüst olun ve algı operasyonlarını bırakın. Memduh Bey ile 40 yıldan beri arkadaşız. O günden beri gayretine, dürüstlüğüne, çalışkanlığına, dava adamlığına Allah için şahidim. Bir taraftan da sporcu kimliği var. İçinizde Ali Dağı’na haftada 3-4 kez çıkan kaç kişi var. Sağlığı yerinde Elhamdülillah. Güya bana ben hastayım, gidiyim demiş. Nasıl bir yalandır böyle, neden söylenir? Dedikodulara baktığımız yok aslında. Bu yalanlar aramızda espri konusu oluyor ve gülüp geçiyoruz; ama tek üzüntümüz bir hemşehrimizin bu yalanlara inanması olur” diye konuştu.