Ekonomi
Giriş Tarihi : 12-06-2020 14:35   Güncelleme : 12-06-2020 14:35

Özel sektöre tam destek

AK Parti Genel başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, özel sektörün önünü açacak her girişime destek vereceklerini söyledi

Özel sektöre tam destek

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Kamu İletişimi ve Kurumsal İlişkiler Derneği (KİYED) ile bir videokonferans gerçekleştirdi. Özhaseki, Türkiye’de belediyeciliğin serüvenini, hükümetin ve AK Partili belediyelerin koronavirüs sürecindeki çalışmalarını ve yeni normal süreci sonrası değişimleri değerlendirdi.

Koronavirüs sonrası süreçte insanların ihtiyaçlarında beklentilerinde, tercihlerinde ve önceliklerinde muhakkak değişmeler olacağını vurgulayan Özhaseki, “Koronavirüs ortaya çıktıktan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Bu dünya düzeni değişecek gibi gözüküyor. AB’nin konumu, ülkelerin pozisyonları, ticaret, özel hayatımız. Bütün bunların hepsini etkileyecek bir ortamla karşı karşıyayız. Şehirciliği de etkileyecek, belediyeciliği de etkileyecek, şehirlerdeki insanların yaşam tarzlarını, tercihlerini de etkileyecek. Böyle bir gelişmeyle karşı karşıyayız" dedi.

AK Parti Kayseri Milletvekili Özhaseki, "Bu dönemde çok şey değişecek diyoruz. Mesela insanların tercihleri değişecek. İnsanlar doğaya yaklaşıp toprağa basabildiği bir yaşamı tercih edecek. Kalabalıklardan kaçacaklar. Sağlık konusunda belki biraz daha titiz davranacaklar. İş tercihleri, beklentiler ve öncelikleri ve bunların hepsi değişecek. Bir de devletler açısından bakıldığı zaman ulus - devletler yükselişe geçecek gibi gözüküyor. Tarım ve hayvancılıkta kendi kendine yetebilecek bir kapasitesi, becerisi olan, bu konuyu planlayan devletler öne çıkacak gibi görünüyor" ifadesinde bulundu.

Özel sektöre destek
Türkiye’nin geleceğe umutla baktığını ifade eden Özhaseki, bunun için de  özel sektörün öneminin büyük olduğunu söyleyerek "Türkiye’nin geleceği, özel sektörün güçlü olmasına bağlı. Türkiye, geleceğe ümitle bakıyor. Hiç kimsenin bundan bir endişesi olmasın. Geleceğimiz aydınlık Allah’ın izniyle. Burada bizim itici gücümüz de Sayın Cumhurbaşkanımızın da kanaati böyle, bizim parti olarak genel kanaatimiz de böyle ki özel sektörümüzün önünü açacak her işte varız" cümleleri kurdu.