Gündem
Giriş Tarihi : 27-08-2020 10:27   Güncelleme : 27-08-2020 10:50

Özel önlemler mi geliyor

Tüm dünyada etkisi devam eden Covid-19 salgını için tedbirler alınmaya devam ederken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, artan vakalar sebebiyle 6 il sağlık müdürü ile özel görüştü.

Özel önlemler mi geliyor

Mart ayından itibaren ülkemizde görülen ve binlerce insanın hayatını yitirmesine neden olan Korona virüs salgınının önüne geçmek adına tüm imkanlar seferber edildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 6 il sağlık müdürü ile video konferans yöntemiyle görüştü. 

Yeni önlemler mi geliyor..
Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa bir sürede tüm dünyaya yayılan Korona virüs salgının önüne geçmek adına ülkemizde tebdirler alınmaya devam ediyor. Ankara, Konya, Şanlıurfa, Diyarbakır, İzmir ve Kayseri İl Sağlık Müdürleri ile görüşen Bakan Koca, sözü geçen illerde artan vakaların önünü kesmek adına özel talimatlar verdi. Bu kapsamda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Ankara İl Sağlık Müdürü Mehmet Güldüm, Konya İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç, Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Emre Erkuş, Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Cihan Tekin, İzmir İl Sağlık Müdürü Burak Öztop ve Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli ile İl Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Neden 6 il
Özellikle son dönemde artan vakalar nedeniyle Bakan Koca 6 il sağlık müdürü ile görüşerek yeni alınacak tedbirler hakkında istişare etti. Son dönemde özellikle 6 ilde artan vakalar nedeniyle yapılan toplantı nedeniyle Kayseri'nin de tehlike çemberi içinde olduğu anlaşıldı. Sadece 6 il için görüşülen toplantıda özel önlemlerin ve ya kısıtlamaların gelebilecek olması kafaları karıştırdı.

Talimatlar verildi
Video konferans yöntemiyle gerçekleşen toplantıda 6 ilde artan Covid-19 vakaları nedeniyle alınabilecek özel önlemler görüşüldü. En son 81 ile İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen Korona genelgesi sonra 6 il müdürü ile görüşen Bakan Koca yeni talimatlar verdi. 26 Ağustosta gerçekleşen toplantı hakkında sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapan Bakan Koca, "6 ilimizin sağlık müdürleriyle ayrı ayrı toplantı yaptık. Yeni tedbirleri, sahadaki ihtiyaçları ele aldık. Hasta ve temaslı tespitinde hızlı hareket edilmesi, tedavilere süratle başlanması talimatını verdik" ifadelerini kullandı. 

Genelge sonrası düğün, nişan, sünnet gibi törenlere kısıtlama getirilirken 6 İl Değerlendirme toplantısı sonrası yeni ve özel önlemler alınacağı haberleri gündeme geldi.