Gündem
Giriş Tarihi : 03-09-2020 11:19   Güncelleme : 03-09-2020 14:42

Organik tarıma Büyük destek

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Doğal Ürünler Bahçesi ve Pazarı’nı ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, organik ürünlerden almaları için vatandaşlara çağrıda bulundu.

Organik tarıma Büyük destek

Doğal Ürünler Bahçesi’ndeki üretim alanlarını gezen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, organik tarımla yetiştirilen ürünlerden almaları için vatandaşlara davette bulunurken aynı zamanda fasulye, çilek, domates, karpuz gibi ürünler de topladı.

Anadolu Harikalar Diyarı içerisindeki, Doğal Ürünler Bahçesi ve Pazarı’yla vatandaşlara organik beslenme fırsatı sunulduğunu belirten Başkan Büyükkılıç, sağlıklı beslenmek isteyen herkesi Doğal Ürünler Pazarı’na davet etti. Sağlığına önem veren herkesin bu pazarı ziyaret etmesi gerektiğini ifade eden Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Haftanın üç günü Çarşamba, Cumartesi, Pazar organik pazarımız burada kurulmakta. Vatandaşlarımız rahatlıkla güven içerisinde sağlıklı bir şekilde bu bahçelerden girip, ürünlerini kendilerine toplayıp, rahatlıkla alabilmekte. O açıdan pazarımızın tüketiciler tarafından ziyaret edilmesini öneririm. Her ne kadar birazcık üstünüz kirleniyorsa da, her şeyin bedeli var. Sağlıklı ürünler yiyip, sağlıklı beslenmek istiyorsanız patlıcanınızı, biberinizi, domatesinizi, salatalığınızı, karpuzunuzu, kabağınızı, çileğinizi, aklınıza ne geliyorsa hepsini rahatlıkla seçip, beğenip alıp buradan ayrılabilirsiniz. Çeşit çeşit biberlerimiz, çeşit çeşit domateslerimiz, hepsi ayrı bir güzel. Kayseri’de sağlıklı nesiller yetişmesi için organik tarıma çok önem veriyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Cenabı Allah helalinden bol rızık versin diyorum. Tüketicilerimize de afiyet olsun diyerek, buradan en kısa zamanda ziyaret etmelerini beklediğimizi de paylaşmak istiyorum. Bu arada Maske, Mesafe ve Temizlik kurallarını da hatırlatmadan geçmeyelim" diye konuştu.