Gündem
Giriş Tarihi : 08-01-2021 16:44   Güncelleme : 08-01-2021 17:20

Nursaçan'a suç duyurusu

Kayseri OSB’ne Sahip Çık Platformu Sözcüsü Kiracıoğlu, OSB(Organize Sanayi Bölgesi) Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Nursaçan'a suç duyurusu

Kayseri OSB’ne Sahip Çık Platformu Sözcüsü Bekir Oktay Kiracıoğlu, OSB’ne Sahip Çık Platformu için sosyal medya hesabından yaptığı "Kayseri OSB'nin Müsrif Başkanı Hakkında Bugün Suç Duyurusunda Bulunduk" Paylaşımıyla Başkan Tahir Nursaçan için suç duyurusu yaptıklarını açıkladı.

OSB Başkanı Tahir Nursaçan'ı yaptığı faaliyetlerle sürekli eleştiren OSB'ne Sahip Çık platformu sözcüsü Kiracıoğlu, sosyal medyadan yaptığı açıklamalarla gündem de yerini almaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde internet sitelerine verdiği reklam paralarını bir dönem OSB kasasından ödemesi daha sonrasında bu giderler için kendi cebinden harcamalar yapmasını eleştirmişti. Bu eleştirilerin ardından Müsrif Başkan olarak adlandırdığı Nursaçan'ın görevden uzaklaştırılması gerektiğini sosyal medya üzerinden açıkladı. Eleştiri oklarını Başkan Nursaçan'ın üzerinden çekmeyen Bekir Kiracıoğlu, "Kayseri OSB'nin Müsrif Başkanı Hakkında Bugün Suç Duyurusunda Bulunduk" dedi. Bu açıklamasından sonra şunları ekledi;
"OSB ne sahip çık platformu adına yaptığımız basın toplantısın da Kayyum atamasına gerek olmadığını yönetimin seçime veya kapalı ibra oylamasına gitmesi gerektiğini belirtmiştik. Ancak Müsrif Başkan OSB'ye ait mülkleri teker teker vakıfa devretmeye başlaması üzerine 200'ü aşan üyemizin oluru ile bugün Cumhuriyet Başsavcılığına aktarılan Mülkiyetler hakkında suç duyurusunda bulunup soruşturma sürecinde soruşturmanın selameti açısından yönetimin görevden uzaklaştırılması gerekliliği ile ilgili dilekçemizi vermiş bulunuyoruz... "