Sağlık
Giriş Tarihi : 22-03-2019 17:56   Güncelleme : 22-03-2019 17:56

Neden BUZ yeriz. Tatlı krizi ne anlama geliyor

İnsanın vücudu bir takım sinyaller ile bazı dürtüleri harekete geçirir. İşte bunlardan birisi de buz. İnsan neden buz yemek ister? Neden tatlı krizi yaşarız? İşte bunların cevapları

Neden BUZ yeriz. Tatlı krizi ne anlama geliyor

Vücudumuzun bize verdiği mesajlar. Vücudumuz zaman zaman belli tepkiler verebilmektedir bu tür şeyler vücudumuzun bize verdiği mesajlar var işte bazı verdiği tepkiler

1. Uykusuzluk agresiflik ve bacak krampları: Eğer bu belirtilere tarifini vücudumuzda magnezyum potasyum ihtiyacı bulunuyor demektir bu tür şeylere engellemek için günlük diyete diyetiniz var ise ; domates ,portakal, muz, ve ıspanak yemeniz gerekmektedir.

2. Cildin sürekli kuruması: Kuru cilt önemsenmezse de aslında bir sağlık belirtisini yol açabilen bir durumdur Bu durum E vitamin eksikliğinden kaynaklanabilmektedir. Böyle bir sorun var ise daha fazla sebze ve balık yemeniz gerekmektedir.

3. Tatlı krizi:: Aniden tatlı kriziniz mi tuttu. Canınız birdenbire tatlı istedi böyle bir durumla karşı karşıyasınız stres depresyon veya yorgunluk durumunda olabilirsiniz tatlı İsteğinizi bastıracak yiyecekler yengesini çok fazla tatlı yüklemesi yapmayan bu vücudun zararlı bir durum olabilir.

4. Buz yeme isteği: Buz yeme isteğiniz var ise demir eksikliği yaşadığınızın bir göstergesidir. Bu durumda demir eksikliği giderecek besinler tüketmeliyiz gerekmektedir Bu da süt ve yumurtadan şimdi nerede bulunmaktadır.

5. Diş Eti kanaması: Diş fırçalarken dişeti elinizde sürekli veya aniden yapılan bir kanama C vitamin eksikliğidir C vitamin eksikliğine giderebilmek için böyle bir durumda formül seni yerim etmeyi etmeyi de elinizi ıspanak yeşil biber kırmızı biber domates lahana karnabahar turunçgiller gibi sebze ürünlerinin gerekebilir.