Ekonomi
Giriş Tarihi : 01-09-2020 10:55   Güncelleme : 01-09-2020 10:55

Nakdi ücret ödemeleri başlıyor

Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Ağustos ayına ilişkin nakdi ücret desteği ödemeleri başlıyor. Nakdi ücret desteği ne zaman ödenecek, ne kadar verilecek, tüm ayrıntılar haberimizde..

Nakdi ücret ödemeleri başlıyor

Aile Çalışma ve Sosyal Politikilar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ağustos ayına ilişkin nakdi ücret destek ödemelerinin Eylül ayında yapılacağını açıkladı. 

Ödemeler Eylül'de
Ücretsiz izin desteği ve ya maaş desteği olarak da bilinen nakdi ücret desteğinin ödeneceği tarihler açıklandı. Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından Ağustos ayına ilişkin nakdi ücret desteği ödemelerinin Eylül ayında yapılacağı açıklandı. 8 Eylül'de başlayacak olan ödemeler banka vasıtasıyla hesaplara yatırılacak. Sistem üzerinde IBAN bilgisi bulunmayan ve ya eksik olan vatandaşlar için ise Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) aracılığıyla ödeme yapılacak. Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 sebebiyle işten çıkarılan vatandaşlara yapılan nakdi ücret desteği ödemesi hakkında konuşan Bakan Selçuk, "Ücretsiz izne ayrılan işçilerin nakdi ücret desteği ödemeleri T.C. Kimlik Numaralarının son hanesi 0-2-4 olanlara 8 Eylül'de, 6-8 olanlara 9 Eylül'de yapılacak" ifadelerini kullandı. 

Ne kadar ödenecek
Binlerce insanın hayatını yitirmesine neden olan Koronavirüs nedeniyle ücretsiz izne çıkartılan vatandaşlara devlet tarafından verilen aylık nakdi ücret desteği 1.177 TL olmakla birlikte 8,93 TL'lik damga vergisi düşüldükten sonra net 1.168 TL olarak ödeniyor.