Siyaset
Giriş Tarihi : 03-03-2019 14:47   Güncelleme : 03-03-2019 14:47

Mustafa Yalçın, Üniversiteli gençlerle buluştu

Talas Belediye Başkan adayı Mustafa Yalçın, Program, gençlerin isteklerini ve önerilerini dinledi.

Mustafa Yalçın, Üniversiteli gençlerle buluştu

Cumhur İttifakı AK Parti Talas Belediye Başkan adayı Mustafa Yalçın üniversiteli gençlerle bir araya geldi. Gençlik Merkezindeki buluşmaya AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Emine Timoçin, Mustafa Yalçın’ın eşi Filiz Yalçın  ve kızı Seda Yalçın Demir’in de aralarında olduğu çok sayıda partili katıldı.

Gençlere hayattaki deneyim ve tecrübelerini anlatan Mustafa Yalçın, " 28 Şubatın birkaç gün önce yıl dönümüydü. Birçok şey izledik çok fazla konuşmaya gerek yok ama kendi memleketimizde o dönemler bir garibanlık çekiyorduk, fakat şimdi bu memleketin gerçek sahibinin bizler olduğu ortaya çıktı" dedi.

Yalçın “Erkeğin egemen olduğu bir toplumda yaşıyoruz. Hanımlar için ilmihal kitabını bile erkekler yazıyor. Kadınların okuması geri planda bırakılmış ama bugün artık direksiyon kadınlarda olacak. Biz öyle umuyoruz” diye konuştu.

Gençlere derslerini ihmal etmemeleri konusunda  tavsiyelerde de bulunan Yalçın, "Bizim öğrenciliğimiz döneminde “Büyük balık küçük balığı yutar” derlerdi. Ama artık ben diyorum ki hızlı balık küçük balığı yutar. Kendinizi çok iyi yetiştirin. Derslerinizi ilk plana alın dersleriniz en önemli şey. Bizim asıl size mezun olunca ihtiyacımız var. Siz dünya mazlumlarını, Müslümanları temsil edecek bir yere gelmeye çalışın asıl o zaman bize faydalı olmuş olursunuz" şeklinde konuştu.

Program, Mustafa Yalçın'ın gençlerin isteklerini ve önerilerini dinlemesi ile sona erdi.