Spor
Giriş Tarihi : 22-02-2021 19:50   Güncelleme : 22-02-2021 19:50

Muslera, Belhanda... Galatasaray'da 15 Milyonluk Çalışma!

Sabah Gazetecilerinden Mehmet Özcan’ın yaptığı habere göre, Galatasaray bir değişime girmeyi planlıyor.

 Muslera, Belhanda... Galatasaray'da 15 Milyonluk Çalışma!

Sabah Gazetecilerinden Mehmet Özcan’ın yaptığı habere göre, Galatasaray bir değişime girmeyi planlıyor. Son dakika gelişmelerinden olan bu bilgiye göre, takıma veda edecek olan bazı yıldızlarla birlikte, bütçede 15 milyonluk bir azalma bekleniyor. Fatih Terim sezonun sonunda yapılacak olan transferleri, şimdiden netleştirdi. Büyük bir hevesle takımda yer alan yıldız futbolcu ile sözleşmenin bitirilmesi bekleniyor. Bunun dışında başka ayrılıkların olacağı da konuşulan konular arasında yer alıyor.

Galatasaray’ın kalecisi Muslera’ nın sezon bitiminde ücretinin indirileceği konuşuluyor. Aynı zamanda Emre Akbaba’ ya da yeni bir kontrat düzenlenmesi bekleniyor. Ücreti 5 milyon olan golcü Falcao ile yollarını ayırmaya hazırlanan Galatasaray; Şener, Etebo, Linnes ve Sarscchi ile de sözleşmelerini sona erdirecek. İndirimli olarak ve yeni yapılacak olan sözleşmeler sonucu, takımın son bütçesi olan 55 milyon Euro, 40 milyona çekilmiş olacak.

Galatasaray Yollarını Ayırmaya Hazırlanıyor!

Falcao’ nun vedasının kesinleşmesinin ardından, en az 10 futbolcunun daha, Galatasaray’dan ayrılmasi bekleniyor. Muslera' ya yapılacak ücret indiriminin ardından, Belhanda’ nın da ücretinde indirim yapılacak. Ayrıca yeni sezonda Şener Özbayraklı’ da yer almayacak. Futbolcuya 7 milyon ödeme yapılıyordu. Yapılan bu plana göre, bütçeden 15 milyonluk azalma yapılacak. Falcao' dan elde edilen ücrette, yeni transfer yapmak için kullanılacak. Galatasaray' da ne gibi gelişmeler yaşanacağı, birçok kişi tarafından, büyük bir merakla bekleniyor.