Spor
Giriş Tarihi : 02-09-2020 21:27   Güncelleme : 02-09-2020 21:38

Müsabakalar Seyircisiz oynansın

Sağlık bakanı Fahrettin Koca, futbol ve basketbol maçlarının seyircisiz oynanması kararının devam edebileceği sinyalini verdi.

Müsabakalar Seyircisiz oynansın

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu'nun futbol ve basketbol maçlarının seyircisiz oynanması yönünde tavsiyede bulunduğunu söyledi. Bugün gerçekleştirilen Bilim Kurulu toplantısı sonrasında canlı yayında açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vakaların artış gösterdiğini alınan tedbirleri harfiyen uyulması gerektiğini söyledi. Şu an için Türkiye'de en çok vakanın Ankara'da olduğunu İstanbul, İzmir, Kayseri, Sivas gibi şehirlerin yüksek riskli iller arasında bulunduğunu ifade etti.

Bakan Koca, kendisine yöneltilen bir soruya cevaben spor müsabakalarının seyircisiz oynanma kararının devam edebileceğini söyledi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Bilim kurulunun futbol müsabakaları ile ilgili de önerisi var. Ligin ilk yarısındaki maçların seyircisiz oynanması yönünde öneride bulunuldu. Bununla ilgili görüşülecek. henüz bir karar verilmedi" dedi.

Bilim Kurulu tavsiyesi, Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Futbol Federasyonu'nun ortak kararı neticesinde 2019-2020 futbol sezonunda 9 haftalık dilim seyircisiz oynanmıştı. Yeni 2020-2021 futbol sezonunun ilk haftaları da seyircisiz oynanmaya devam edilecek. Ekim ayından itibaren yüzde 30 oranında tribünlere seyirci alınabileceği TFF Başkanı Nihat Özdemir tarafından açıklanmıştı.

Haber: Yavuz Yıkılmaz