Amatör Futbol
Giriş Tarihi : 21-07-2020 14:16   Güncelleme : 21-07-2020 14:23

Musa Soykarcı antrenörleri eleştirdi

Kayseri ASKF Başkanı Musa Soykarcı, seçim propagandası yapan antrenörleri eleştirdi. Musa Soykarcı, Kayseri ASKF Genel Kurul tarihini de açıkladı.

Musa Soykarcı antrenörleri eleştirdi

Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Genel Başkanı Musa Soykarcı, 8 Ağustos 2020 tarihinde gerçekleştirilecek Olağan Genel kurul toplantısı öncesinde açıklama yaparak antrenörlerin seçim çalışması içerisine girmesine tepki gösterdi.

"Tüzüğe baksınlar"
Kayseri Gazeteciler Cemiyeti'nde basın açıklaması yapan Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Musa Soykarcı, genel kurul toplantısının 8 Ağustos 2020 Cumartesi günü gerçekleştirileceğini ve 121 kulüpten 396 delegenin oy kullanacağını ifade etti. Kayseri ASKF Başkanı Soykarcı, "Amatör Spor Kulüpleri Federasyonumuz seçim sürecine girmiştir. 121 kulübümüz delgelerini bize bildirdi. Genel Kurulumuz 8 Ağustos günü Kadir Has Kongre merkezinde gerçekleştireceğiz. 21 yıldır federasyon başkanlığı yapmaktayım, Türkiye Amatör Spor kulüpleri Konfederasyonunda 19 yıl sonunda genel başkan yardımcısı sıfatıyla görevime devam etmekteyim. Burası tabiki bizlere mahsus bir yer değil. Tabiki birileri aday olacak. ama aday olurken önce tüzüğe bakmak lazım" dedi.

Projeler..
Kayseri ASKF Başkanı Soykarcı, "Ben ve ekibim, amatör spor kulüpleri federasyonunu gerçekten çok iyi temsil ettik. "Gerçekten buraları parlattık ki birileri aday oluyor. Argıncık'a 44 tane kulüp binası yaptırdık. Erkilet'e 2 saha yaptırdık. Gelecekte Erkilet'e 22 kulüp binası yapılacak. Melikgazi tarafında saha eksiğimiz var. Bunlar da yapılacak. Projeleremizi var. Birlik beraberlik içerisinde yerel yönetimlerin desteği ile bunları da hayata geçirmek için elimizden geleni yapacağız" diye konuştu."İşinize bakın"
Soykarcı, bazı antrenörlerin seçim çalışması yapmasını eleştirerek, "Antrenörlerimiz bizim değerlerimizdir. Bizim olmazsa olmazlarımızdır. Hepsi bizim arkadaşlarımızdır. Seçim sürecinde 5-6 antrenör ortaya düştü. Antrenörlerimiz, ASKF yönetimine bu kadar hırslı talip olacaklarına işlerini yapıp futbolcu yetiştirsinler. Kendi işlerini yapsınlar. Ali Turan, Mehmet Topuz'dan sonra profesyonel futbolcu çıkmadı. Bu seçim, ASKF seçimi. Bu seçime karar verecek olan Kayseri'deki 121 amatör kulübün değerli yöneticileridir" açıklamasında bulundu.