Futbol
Giriş Tarihi : 01-09-2020 16:40   Güncelleme : 01-09-2020 16:40

Müjdeli haber. 2.Lig ve 3.Lig maçları canlı yayınlanacak

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir açıkladı. Türkiye 2.Lig ve 3.Lig futbol maçları canlı yayınlanacak. 

Müjdeli haber. 2.Lig ve 3.Lig maçları canlı yayınlanacak

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Süper Lig ve TFF 1.Lig maçlarından sonra 2.Lig ve 3.Lig maçlarının da canlı yayınlanacağı müjdesini verdi.

Federasyonun Mali Genel Kurul toplantısında açıklama yapan Nihat Özdemir, "TFF 2.Lig ve TFF 3. Lig'in marka değerini yükseltmek, izlenmesini sağlamak en büyük hedefimizdi. Bu hedefimiz nihayet gerçek oluyor. Misli.com ile TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig isim ve yayın hakkı sponsorluğu için anlaşma sağladık. Önümüzdeki günlerde imzayı atacağız, detayları açıklayacağız. Böylece alt liglerdeki kulüplerimize önemli bir gelir kaynağı da sağlamış olacağız" dedi.
 
TFF Başkanı Nihat Özdemir, "Türkiye Futbol Federasyonu olarak, sadece Süper Lig değil, TFF 1. Lig, 2. Lig, 3. Lig ve Bölgesel Amatör Liglerdeki kulüplerimizin federasyonuyuz. 1 Haziran 2019 tarihinden bu yana, hem sorunlara çözüm bulmaya çalıştık hem de projelerimizin bir bölümünü hayata geçirdik. Ve daha yapacak çok işimiz var. Bizim tek gayemiz, Avrupa ile rekabet eden, ekonomisi güçlü, uluslararası platformlarda, marka değeri yüksek, kaliteli ve izlemesi keyifli liglere sahip olmak. Hedefimiz, Türk futbolunu, yetiştiren, üreten, kazanan, gelişen ve Avrupa'da, dünyada söz sahibi olan daha iyi bir yapıya kavuşturmak. Türk futbolunun değerini yükseltmek için daima omuz omuza vermemiz gerektiğini, bir kez daha hep birlikte anladığımıza inanıyorum" cümleleri kurdu.