Ekonomi
Giriş Tarihi : 08-06-2017 12:56   Güncelleme : 08-06-2017 12:56

Motorine Yapılcak İndirim Tarihi Belli Oldu

Binlerce araç sahibinin gözü motorine yapılacak indirime çevrildi. Peki, merakla beklenen motorin indirimi ne zaman yapılacak?

Motorine Yapılcak İndirim Tarihi Belli Oldu

Son zamanlarda küresel piyasalar da yaşanan petrol fiyatlarında ki düşüş Türkiye’deki akaryakıt fiyatlarını da etkiledi. Hafta başından bu yana döviz fiyatlarında yaşanan yukarı yönlü hareketin sakinleşmesi sonrası petrol fiyatlarında indirim ihtimali belirdi.

Akaryakıt fiyatlarındaki değişimleri günlük olarak duyuran Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası'ndan (PÜİS), bugün yaptığı açıklamada bir gün sonrası için ise indirim müjdesi verdi.  Bugün fiyatlarda bir değişiklik olmayacağını açıklayan PÜİS, 9 Haziran'da ise motroin fiyatlarında bir indirim beklediğini duyurdu. İndirimin ne kadar olacağına dair bir açıklama yapmayan PÜİS'in duyurusunda şu ifadeler kullanıldı;

"08 Haziran 2017 tarihlerinde benzin ve motorin grubunda fiyat değişikliği beklenmemektedir. 09 Haziran 2017 tarihinde ise motorin fiyatlarında indirim bekleniyor."

Motorin fiyatlarına yarın yapılacak olan muhtemel bir indirim 9 Haziran Cuma gecesi 23.59'dan sonra geçerli olacak  Motorin fiyatlarında en son 1 Haziran'da 15 kuruş indirim yapılmış ve İstanbul'da ortalama litre fiyatı 4.40 TL'ye gerilemişti.