Kayseri Erciyesspor'da skandal iddia

Kayseri Erciyesspor'da skandal iddia

Kayseri Erciyesspor Başkanı Saffet Külahçı hakkında yöneticilerden oldukça büyük iddialar ortaya atıldı. Başkan Külahçı'nın bu iddialara cevap verip vermeyeceği konuşuluyor.

Erciyesspor - 19-06-2017 07:11

Türkiye 2.Lig'de başarısız olarak küme düşen ve tarihinin en karanlık günlerini yaşayan Kayseri Erciyesspor'da sular bir türlü durulmuyor. Mavi Siyahlı takımın kapanma evresine geldiği bir dönemde Başkanlığa adaylığını koyan ve beraberindekiler ile yönetime geçen Saffet Külahçı hakkında son derece ciddi iddialar gündeme geldi.

Bu iddiaların sahibi ise Saffet Külahçı'nın yönetimindeki bir isim. Mali İşlerden sorumlu Başkan yardımcısı olan Ahmet Demir, Başkan Külahçı'nın zimmetine para geçirdiğini, kulübün kasasına girmesi gereken parayı aldığını ve Ankaragücü takımından para alarak bunu kendisinin kullandığını iddia etti.

Büyük iddialar
Ahmet Demir açıklamasında "25 Şubat 2017 tarihinde kongrede başkan olarak seçilen Saffet Külahçı’nın  yapmış olduğu yolsuzluklar hakkında kamuoyuna açıklama yapma ihtiyacı duyduk. Bu tarihten sonra takımın başına geçen Saffet külahçı takım adına hiçbir maddi manevi bir destekte bulunmadığı gibi yaptığı yolsuzluklarla zaten maddi manevi zor durumda olan takımı daha da zor duruma düşürerek yıpratmıştır. Kongreden sonra yapılan deplasman ve iç maçlarda maddi olarak hiçbir desteği olmadığı gibi belediyeden gelen ve kısmi kulüp gelirlerini kendi zimmetine  geçirdiğini tespit ettik" dedi.

500 Bin TL iddiası
Ahmet Demir, "Mali işler başkanı olarak  takıma 3 milyon TL yardımda bulundum. Bütün deplasmanlara kendi imkanlarımla yolladım. Otobüs yakıtlarını, otel paralarını kendi kredi kartımdan çektim ve faturalarını kendi adıma aldım. Futbolculara ve kulüp personellerine dönemimize ait olan bütün alacaklarını kendi şahsi param ile ödedim. Daha sonra dışardan aldığım duyumlar ile belediyeden yardım paraları geldiğini öğrendim. Kendisine sorduğumda öyle bir yardım gelmediğini belirtti. Yine TFF’de para alındığı bilgisi tarafıma ulaşması üzerine kendisi ile görüşerek bunun bilgisini sordum. Fakat aynı şekilde bunu da yalanladı. Tarafına ödemiş olduğum para ile de eski kulüp borçlarını ödeyerek transfer tahtamızı açtıracağını belirtmişti. Fakat tamamını kendi borçlarına ödedi. İspatlamam üzerine bana bir kısım evraklar verdi ve kimseye bu konuyu duyurmamamı ve bu borcu kendisinin ödeyeceğini belirtti. Fakat bu paraları da tarafıma ödemedi. Ankaragücü maçından elde edilen hasılatların tamamı kulüp mali işler başkanı olarak tarafıma gelmesi gerekirken tamamını bilgim olmadan Ankara’ya giderek elden almıştır ve bu paraları da yine kendi şahsi borçlarına ve yönetimdeki Murat Gencer’e verdiğini belirtti. Ben yine kendi imkanlarım dahilinde  bütün futbolculara 40 bin  TL Ankaragücü maçını kazanmaları karşılığında çek yazarak ellerine teslim ettim. Fakat daha sonra Saffet Külahçı’nın Ankaragücü’nden 500 bin TL aldığını  öğrendik" iddialarında bulundu.

Kim yalancı?
Başkan Saffet Külahçı, hemen hemen hiçbir maçta bulunmamıştır. Sürekli ‘Özhaseki başkan benim arkadaşım. Büyük yardım edecek’  şeklinde sözlerle bizi oyalamıştır. Özhaseki başkan mı verdiği sözü tutmadı, yoksa Saffet Külahçı mı yalanı söyledi, bu konu hakkında bilgimiz yok. Daha sonra öğrendiğimiz üzere sadece Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın takımı desteklediğini, onun dışında hiçbir iş adamı ve belediyenin hatta hiçbir yönetim üyesinin 1 TL dahi kulübümüze bir desteği  olmadığını öğrendik" iddialarında bulundu.

İstifa çağrısı
Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Demir, Saffet Külahçı'nın istifa etmesi gerektiğini ifade ederek "Kendisini istifaya davet ediyoruz. Yazılanların aksini iddia ediyorsa kendisini bizzat canlı yayında belgeler ile yüzleşmeye davet ediyorum. Zaten dernek tüzüğünde açıkça belirtilen ‘Yüz kızartıcı suçtan yargılanan ve hüküm giyen kişi yönetim kurulunda görev alamaz’ ibaresine göre Külahçı’nın tefecilik suçundan ceza aldığı için zaten başkanlık yapması mümkün değildir. Kendi isteği ile istifa etmemesi durumunda gerekli mercilere başvurularak hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağımızı kamuoyuna saygıyla bildiririz" ifadelerini paylaştı.

Haber: Yavuz YIKILMAZ

DİĞER HABERLER
Baki Ersoy’dan Kayserispor eleştirisi

Baki Ersoy’dan Kayserispor eleştirisi

26-06-2019 - Kayserispor

Mehmet Özhaseki Kayserispor için çağrı yaptı

Mehmet Özhaseki Kayserispor için çağrı yaptı

26-06-2019 - Kayserispor

Türker Horoz'dan flaş açıklama

Türker Horoz'dan flaş açıklama

25-06-2019 - Kayserispor

Baki Ertekin ile Recep Bağlamış farkı

Baki Ertekin ile Recep Bağlamış farkı

25-06-2019 - Kayserispor

Kayserispor için toplandılar ama

Kayserispor için toplandılar ama

25-06-2019 - Kayserispor

Sedat Kılınç Kayserispor için sahada

Sedat Kılınç Kayserispor için sahada

25-06-2019 - Kayserispor

Kayserispor son dakika. Başkan belli oluyor

Kayserispor son dakika. Başkan belli oluyor

24-06-2019 - Kayserispor

Kayserispor Genel Kuruluna doğru

Kayserispor Genel Kuruluna doğru

23-06-2019 - Kayserispor

Deniz Türüç ile Mensah gidecek mi

Deniz Türüç ile Mensah gidecek mi

23-06-2019 - Kayserispor

Kayserispor şampiyon oldu

Kayserispor şampiyon oldu

21-06-2019 - Amatör Futbol