Siyaset
Giriş Tarihi : 06-05-2020 13:50   Güncelleme : 06-05-2020 14:04

Mısıroğlu paylaşımı için istifa...

Atatürk düşmanı Kadir Mısıroğlu için rahmet dileyen Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu için istifa çağrısı yapıldı. CHP İl Başkanı Ümit Özer, kınama yayınladı.

Mısıroğlu paylaşımı için istifa...

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve aziz hatırasına her fırsatta saygısızlık yapmayı adeta kendine görev addeden, 5 Mayıs 2019 günü ölüp giden Atatürk düşmanı tarihçi Kadir Mısıroğlu için "üstat" kelimesi kullanarak rahmet dileyen Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu'nun istifası istendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, yazılı bir açıklama yaparak Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu'nu kınadı ve istifaya davet etti. CHP İl başkanı Ümit Özer açıklamasında, "Her tarafı hakaret ve ihanet dolu bir şahsiyeti  'Üstat' kabul eden Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu'nu kınıyor ve istifaya davet ediyoruz" denildi.

"Hangi konuda.."
CHP İl Başkanı Özer açıklamasında, "Kurtuluş Savaşında Evrensel Liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün yanında olmuş, kurucu milli değerlere her zaman sahip çıkmış, bu ülkenin en kötü zamanlarında devleti ve milleti yanında yer almış Kayseri’mizin en büyük ilçelerinden birisi olan Melikgazi Belediyesi’nin, kurucu milli değerler ve zor şartlar altında kurulmuş olan Cumhuriyetimizin saygın kurumları ve demokratik kanunları sayesinde seçilmiş Başkanı Mustafa Palancıoğlu, “üstad” olarak gördüğü bu şahsa vefat yıl dönümünde “rahmet” dilemiş ve bunu da resmi olarak belediyenin sitesinden paylaşmış. Türk Dil Kurumu’na göre “Üstat” kelimesinin anlamı; bilim veya sanat alanında üstün bilgisi ve yeteneği olan kişi demektir. (Paylaşımda “üstad” yazılmış bu vesileyle belki öğrenilmiş olur) Kadir Mısıroğlu denilen şahsın üstün bilgisi ve yeteneği kurucu milli değerlere ve kurucu liderimize küfür etmek midir? Ömrünü, bu ülkenin kurucu milli değerlerine ve kurucu lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e küfür ile geçirmiş bu şahıs, sizin hangi konuda üstadınızdır? Üstat dediğinize göre siz de çırağı mısınız? Aynı fikir ve görüşleri mi savunmaktasınız? Sizin bu paylaşımınız aslında tarafımızca her daim bilinen görünüşünüzün gerçek olmadığını, art planda ne/neleri düşündüğünüzü de göstermiştir" dedi.

"İstifa edin.."
CHP İl başkanı Ümit Özer, açıklamasının ikinci kısmında "Bilin ki; bu ülkenin halkı, her türlü zorlu şartlar altında; ülkesine, milletine sahip çıkmış asla başkasının manda ve himayesine girmeyi kabul etmemiş, vatan uğruna canını vermeyi göze almış bir halktır. Bu halk kurucu milli değerlerine yine sahip çıkmaktadır/çıkacaktır. Yaptığınız bu paylaşım; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, Kurtuluş Savaşı şehitlerimizin, günümüze kadar bu ülkenin bekası için canını vermekten çekinmemiş aziz şehitlerin, Mehmet Akif Ersoy'un ruhlarını sızlatmıştır. Paylaşımınız nedeniyle SİZİ KAMUOYU NEZDİNDE KINIYOR VE TÜM CUMHURİYET DEĞERİ OLAN KURUMLARIN YETKİLİLERİNİ DE SİZİ KINAMAYA DAVET EDİYORUZ…Şimdi sizden yeni bir paylaşım daha bekliyoruz. CUMHURİYET KURUMLARINDAN OLAN BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN İSTİFA ETMENİZİ, BU KONUDA PAYLAŞIM YAPMANIZI VE ŞEHİTLERİMİZİN RUHUNU BİR NEBZE OLSUN RAHATLATMANIZI İSTİYORUZ. Aksi halde Kayseri’mizin değerli halkı; sizi getirdiği o görevden almayı da bilecektir" cümleleri sarfetti.