Gündem
Giriş Tarihi : 16-05-2020 16:59   Güncelleme : 16-05-2020 16:59

Minik dostlar için Pati Parkı

Kayseri Melikgazi Belediyesi haberi. Melikgazi ilçe sınırlarında Pati Oyun alanı kurulması için çalışmalar devam ediyor

Minik dostlar için Pati Parkı

Kayseri Melikgazi ilçesi sınırlarında kurulacak olan Pati Oyun alanı ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, seçim döneminde söz verdiği Pati Oyun Parkı’nın yakında hayata geçirileceğinin müjdesini verdi. Kayseri Hayvanları Koruma Derneği (KAYHAKDER) Başkanı Nilgün Uzel de, Başkan Mustafa Palancıoğlu'na teşekkür etti.

2500 m2'lik park
Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Pati Oyun Parkı’nın Erenköy Mahallesinde hayata geçireceği söyledi. Mustafa Palancıoğlu, "Belediyemiz bu korona günlerinde sokakta yaşayan canlılarımızı unutmadı. Kedi, köpek, kuşlar gibi hayvanların yem ve sularını bıraktık. Özellikle sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde hayvanlar için besleme faaliyetleri devam ediyor. Şuanda 15 tonun üzerinde hayvanlara mama aldık. Yemleme işlemlerimiz sürekli devam ediyor. Bugünün müjdesi olarak pati oyun parkını sizinle paylaşayım. Erenköy Mahallesi’nde 2.500 metrekare üzerindeki bir alanda pati parkının uygulamasına geçeceğiz. 2 ay içerisinde de hayvan severlerin hayvanlarını götürüp gezdirebileceği, güvenlikli bir yer olacak. İnşallah temelini atıp açılışını yapacağız” dedi.

Teşekkür etti
KAYHAKDER Başkanı Nilgün Uzel de, "Başkanımıza, Melikgazi Belediyesi olarak vermiş oldukları destekler için teşekkür ederiz. Başkanımız çok iyi bir hayvan sever. Belediyemiz önceden de hayvanlara yem bırakıyordu zaten. Korona virüsle mücadele günlerinde sokak hayvanlarını unutmayarak onları yemsiz bırakmadılar. Bizleri dernek ve gönüllüler olarak çok memnun ettiler" cümleleri kurdu.