Gündem
Giriş Tarihi : 12-08-2020 09:51   Güncelleme : 12-08-2020 10:29

Mimarsinan OSB’de ulaşım çalışmaları

Belediye Meclis kararı ile Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesine ulaşım konusunda yol bağlantılarının güvenli hale getirilmesi için çalışma yapıldığı Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu tarafından açıklandı.

Mimarsinan OSB’de ulaşım çalışmaları

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Belediye Meclis kararı ile Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesine ulaşımı sağlayan yol bağlantılarının güvenli hale getirilmesi için çalışma yürüttüklerini açıkladı. 

Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi’nin şehrin batı kısmına ayrı bir misyon kattığını ve aynı zamanda hem üretim merkezleri hem de ekonomik değerleri ile belirten Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu “Melikgazi Belediyesi olarak üretimi artıran, ekonomiye katkı sağlayan ve istihdamı artıran her projeye destek oluyoruz. Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi’nin kuzeyinde özellikle yüksek tonajlı araçların OSB alanı içerisine girmelerini güvenli hale getirecek yeni bir çalışma yapılmıştır.” ifadelerini kullandı.

Üretim ve ürün çeşitliliği açısından Kayseri şehrinin Orta Doğu pazarına bir merkez olabileceğini ifade eden Başkan Dr. Palancıoğlu, başta Irak ve Suriye ülkelerine yapılacak ihracat ile üretimin aynı zamanda istihdamın artacağını, sonuç olarak Kayseri şehrinin daha çok kazanacağını açıkladı.