Gündem
Giriş Tarihi : 30-11-2020 12:12   Güncelleme : 30-11-2020 12:16

Milli Seferberlik ilan edilmeli

Türk Yoğun Bakım Derneği Başkanı İsmail Cinel, Koronavirüs salgını ile ilgili açıklama yaptı. İsmail Cinel milli seferberlik çağrısında bulundu

Milli Seferberlik ilan edilmeli

Türk Yoğun Bakım Derneği Başkanı Prof.Dr.İsmail Cinel, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yoğun bir şekilde görülen salgın hastalığı Koronavirüs ile ilgili olarak çok önemli açıklamalar yaptı.

Fox Tv'de yayınlanan Çağla ile Yeni Bir gün programına telefon bağlantısı ile katılan Türk Yoğun Bakım Derneği Başkanı Prof.Dr.İsmail Cinel, Türkiye'de önümüzdeki 10 gün boyunca milli esferberlik ilan edilmesi gerektiğini söyledi.

Prof.Dr.İsmail Cinel "Önümüzdeki 10 günü çok iyi değerlendirmeliyiz. Kısıtlılıklara destek vermeliyiz. Sorumlu davranmalıyız. Çok sorumlu davranmalıyız. Sosyal izolasyonu kendimiz gerçekleştirmeliyiz. Ancak bu milli seferberlik ruhuyla, milli maça hazırlanır gibi, sosyolojik ve psikolojik olarak hazırlanmalıyız. Durum çok ciddi. Diken üstünde olmamız gerekir. Kısıtlılıklara dört elle sarılmamız gerekir. Önümüzdeki 10 gün boyunca milli seferberlik ilan etmeliyiz" dedi.