Gündem
Giriş Tarihi : 28-03-2020 18:40   Güncelleme : 28-03-2020 18:52

Milletvekilinin oğlu Covid19 testi mi satıyor

AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer'in oğlu Namık Tamer'in Koronavirüs testi sattığı iddiaları gündeme düştü. Milletvekili İsmail Tamer açıklama yaptı.

Milletvekilinin oğlu Covid19 testi mi satıyor

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer‘in oğluna ait sosyal medya hesabından 'Covid 19 için Rapid test için ön sipariş alınır. Lütfen iletişime geçiniz' paylaşımında bulunduğuna ilişkin iddialara açıklama geldi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kayseri Milletvekili İsmail Tamer'in oğlu Namık Tamer'e ait olduğu iddia edilen sosyal medya hesabı fotoğrafı sosyal medya dünyasında elden ele gezmeye başladı. Yapılan paylaşımlarda test kitinin bulunamamasına rağmen bir milletvekilinin oğlunun pazarlama çalışmaları iddiasına tepkiler yağarken Milletvekili ise Tamer kendi sosyal medya hesabından yalanlama açıklaması yaptı.

Kayseri Milletvekili İsmail Tamer Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Oğlum Namık Tamer’in Whatsapp durumuna koyduğu Covid 19 testiyle ile ilgili paylaşımında ön sipariş alınır gibi ifadenin yanlış, asılsız gerçek dışı olduğu, böyle bir ticaretinin olmadığı, bu kitlerin Sağlık Bakanlığın kontrolünde olduğunu belirtir kamuoyunun bilgisine sunarım” dedi.