Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 07-03-2020 15:48   Güncelleme : 07-03-2020 16:09

Milletvekili korona virüsünden öldü

Tahran Milletvekili Fatma Rehber korona virüsü nedeniyle hayatını kaybetti

Milletvekili korona virüsünden öldü

İran’da İslami Koalisyon Partisi Merkez Yürütme Kurulu üyesi ve Tahran Milletvekili Fatıma Rehber’in korona virüsü nedeniyle hayatını kaybettiği bildirildi.

Korona virüsü teşhisiyle hastaneye kaldırılan Tahran Milletvekili Fatıma Rehber’in bir süredir komada olduğu ve bugün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiği öğrenildi. İran’da korona virüsü nedeniyle ülke genelinde vaka sayısı 4 bin 747 şeklinde açıklanırken ölü sayısı da 124’e yükseldi.

Okullar tatil
İran Sağlık Bakanı Said Nemeki, korona virüsü ile mücadele komisyonu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, ülke olarak önceliklerinin korona virüsünü yenmek olduğunu söyleyerek tüm okulların 20 Mart'a kadar tatil edildiğini açıkladı. Nemeki, yıl sonuna kadar ülke genelinde üniversiteler dahil tüm okulların korona virüsü nedeniyle tatil edildiğini açıklayarak, ”Elbette bu karar rahat bir şekilde tatil yapılması için alınmadı. Kontroller artırılacak ve halkımızdan sağlık bakanlığının uyarı ve tavsiyelerini ciddiye almalarını istiyoruz. Gerçekten gereksiz nedenlerle evden dışarıya çıkmamalarını istiyoruz” dedi. Nemeki, İranlıları evden çıkmamaları konusunda uyararak, ”Özellikle benzin istasyonlarındaki sağlık denetimlerini arttıracağız. Çünkü virüsün ülke geneline yayıldığı noktalardan birisi de benzin istasyonlarıdır” ifadesini kullandı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
ARŞİV ARAMA