Siyaset
Giriş Tarihi : 07-05-2020 15:07   Güncelleme : 07-05-2020 15:07

Milletvekili Ataş ateş püskürdü

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Atatürk düşmanı Kadir Mısıroğlu için rahmet okuyan Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu için sert eleştiri getirdi.

Milletvekili Ataş ateş püskürdü

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu'na tepkiler devam ediyor. Önceki gün Atatürk düşmanı tarihçi Kadir Mısıroğlu için "üstad" kelimesi kullanan ve rahmet okuyan Melikgazi Belediye Başkanı'na son olarak İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş da sert bir eleştiri getirdi. Dursun Ataş, "Palancıoğlu, üstat kıtlığı yaşıyorsa biz ona şanlı tarihimizden birçok örnek sunabiliriz" dedi.

Zihniyet!
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e, Cumhuriyet'e ve değerlerine yönelik hakaretleri ile gündeme gelen, Kurtuluş Savaşı'nda 'keşke Yunan kazansaydı' diyecek kadar ileri giden bu zatı 'üstat' diye anmanın, o söylemleri kabul etmek manasına geldiğini kaydeden Milletvekili Ataş, "Zaten Melikgazi Belediyesinin tabelasına TC ibaresi eklenmesi talebini 'Maliyeti arttırır' yanıtı veren bir zihniyetin,  Kadir Mısıroğlu'na 'üstat' demesine şaşırmamak lazım" dedi. 

"Ülkemiz sahipsiz değil"
Milletvekili Dursun Ataş, "İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy’a  'pezevenk' , Kurtuluş Savaşı’na yönelik 'Keşke Yunan kazansaydı', Kudüs fatihi Selahaddin Eyyubi’ye 'şerefsiz' , Ziya Gökalp’e, 'adam değil' , Halil Kut Paşa’ya 'aptal' , Atatürk’e 'iblis' diyen bir meczubu anmak; onunla aynı fikirleri paylaşmak anlamına gelmektedir. Herkes haddini bilmeli, kendine gelmelidir. Biz bu zihniyeti, Melikgazi Belediyesinin tabelasına TC ibaresinin eklenmesi konusunda da gördük. Şimdi gelinen noktada neden bu talebe karşı durduğunu daha iyi anlayabiliyoruz. Belli ki üstadının yolundan gidiyor. Millet ittifakı Meclis üyelerinin bu yöndeki teklifine, 'Maliyeti arttırır, yapamayız' yanıtı veren Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, o makama Atatürk ve Cumhuriyet sayesinde gelmiştir. Eğer Palancıoğlu'nun üstadı olduğunu öğrendiğimiz Mısıroğlu'nun dileği gerçekleşseydi yani Kurtuluş Savaşında Yunan kazansaydı, Palancıoğlu bugün o makamda oturabilecek miydi? Milyonlarca işsizimiz varken, vatan evlatları iş, aş beklerken bu duruma aldırış etmeden, yine üstadının yolundan giderek, bu ülkeyi düşünmeden 'Suriyelileri avantaja çevireceğiz, onlar için proje hazırlıyoruz' diyebilecek miydi? Eğer Palancıoğlu, üstat kıtlığı yaşıyorsa biz ona şanlı tarihimizden birçok örnek sunabiliriz. Onu bu karanlık bakıştan kurtarabiliriz. Bu nedenle bir kez daha sesleniyoruz; Cumhuriyetin kazanımları ile bugünlere gelen herkes bu kazanımlara değerlere sahip çıkmalıdır. Ortak değerlerimize hakaret eden zatları anmak, yeniden gündeme getirmek, üstat diye nitelendirmek kabul edilir bir durum değildir. Susulacak, görmezden gelinecek bir konu değildir. Zaten vatandaşlarımız da, artık gerçekleri görüyor ve günü geldiğinde bu zihniyete gereken cevabı verecektir. Kimse bu ülkeyi sahipsiz sanmasın. İyiler görev başında" diye tepkisini dile getirdi.