Gündem
Giriş Tarihi : 14-08-2020 16:30   Güncelleme : 15-08-2020 01:32

Millet Bahçesinin yeni ismi ne olacak

Recep Mamur Cami açılışında konuşan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç Millet Bahçesi projesinin müjdesini verirken yeni ismini de açıkladı.

Millet Bahçesinin yeni ismi ne olacak

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç Recep Mamur Cami açılış töreninde konuşarak Millet Bahçesi projesi hakkında konuştu. Merakla beklenen Millet Bahçesi'nin yeni isminin ne olacağı ise açılış töreninde açıklandı.

Yeni ismi Erdoğan olacak
Recep Mamur Cami açılışına katılan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, "Güzel bir Cuma namazından sonraki süreçte buraya geldik ve şimdi de camimizin açılış prosedürünü yerine getiriyoruz. Bu açılışın hayırlı olmasını Allah’tan niyaz ediyorum. Kayserimiz gelişiyor ve güzelleşiyor. Çok şükür milletvekillerimizin, bakanlarımızın ve Cumhurbaşkanımızın şehrimize olan sevgisi ve desteği ile de sizlerle değişik müjdeleri paylaşıyoruz. Millet Bahçemizin ihalesi yapıldı. 1 milyon 260 bin metrekarelik alandaki Hava İkmal Millet Bahçesi’nin ‘Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’ olarak anılmasını istiyoruz ve meclisimizin gündemine de bu konuyu alıyoruz. En başından beri Millet Bahçesi için desteğini esirgemeyen ve sürekli önümüze açan Sayın Cumhurbaşkanımıza şehrimizin bir teşekkürü olarak konuyu değerlendiriyoruz. Ve bu arada da ihalenin imza aşamasına gelip, ihaleyi kazanan müteahhitin imzaların atılması yönünde davet edildiğinin müjdesini almanın da ayrıca keyfini yaşadık. Kısacası Ankara’dan bereketli, adeta şehrimize dolu dolu hizmetlerle buluşan bir anlayışla gelmiş olduk. Cumhurbaşkanımızın bunu fazlasıyla hak ettiğinin herkes farkında. Kayseri, hayırseverliği ile anılan bir yer. Nerede sağlık ocağı, okul ve cami varsa üzerinde bir hayırseverin ismi var. Bize bugün de bu güzel tabloyu yaşatan Recep ağabeyimize sağlıklı hayırlı ve uzun ömürler dilerken, böyle bir eser için de kendisine teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.