Gündem
Giriş Tarihi : 04-07-2020 14:21   Güncelleme : 04-07-2020 15:20

Meslek Lisesinde patlama var

Mersin son dakika haberi. Mersin Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde patlama yaşandı. Kimya öğretmeni Hasan Satırlı ile Ramazan Şahin yaralandı

Meslek Lisesinde patlama var

Dün Sakarya'da yaşanan patlama, tüm ülkeyi yasa boğarken bugün de frklı bir patlama haberi Mersin'den geldi. Dezenfektan üretimi yapılan Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde patlama meydana geldi. Kimya öğretmenliği yapan Hasan Satırlı ile Ramazan Şahin, yaralandı.

Bugün sabah saatlerinde kendi bölümlerinde dezenfektan üretimi yaparken, birden patlama meydana geldi. Patlamanın etkisiyle okulda kısa sürede yangın çıkarken, çevredekilerin ihbarıyla bölgeye çok sayıda itfaiye, ambulans ve polis ekibi sevk edildi. Bölgeye çeşitli yerlerden ambulanslar geldi. Yaralanan 2 öğretmen Hasan Satırlı ile Ramazan Şahin'e olay yerinde ilk müdahale yapıldı. itfaiye ekipleri de yangına müdahale etti. Yaralı öğretmenler hastaneye kaldırılırken, yangında yaklaşık 1 saat süren müdahalenin ardından kontrol altına alındı.

Polis ekipleri de okulda kimyasal malzeme bulunmasından dolayı bölgede geniş güvenlik önlemi alırken, yangın yerine kimseyi yaklaştırmadı. Yangına müdahale eden bir itfaiye eri dumandan etkilenirken, diğer ekipler de sürekli bölgeye yaklaşılmaması konusunda uyarılarda bulundu. Yangında okulun 3 katında maddi hasar meydana geldi. Yangınla ilgili soruşturma başlatılırken, hafif yaralanan öğretmenler hastanede tedavi altına alındı.