Memeden kan gelmesi

20200815-memeden-kan-gelmesi-415600-b3cd06198aada6cbc502.jpg
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Memeden kan gelmesi, kadınlara özgü bir problem olmakla beraber, çok yaygın olmayan bir hastalıktır. Büyün sorunların işareti olan memeden kan gelmesi nedir, temel belirtileri nelerdir, tedavisi nasıl yapılır, bütün detaylar haberimizde..

Birçok farklı nedene bağlı olarak ortaya çıkan bu problem aslında çok yaygın görülmemekle birlikte ciddi bir hastalıktır. Memeden kan gelmesi kadınlarda çok büyük korku ve tedirginlik durumuna neden olmaktadır.Sadece kadınlara özgü
Aslında sadece kan değil aynı zamanda diğer sıvılar ile birlikte kanın da görülmesidir. Yani kısa söylemek gerekirse, memeden sadece kan değil diğer sıvılarla birlikte akıntılar görülür. Kanaması olan bazı kadınlar doktora gitmeye çekinse bile şunu unutmamak gerekir, bu durum son derece tehlikeli durumların ortaya çıkmasına neden olabilir. Memeden gelen kanın en büyük görülme nedeni tabi ki meme içerisindeki süt kanallarında ortaya çıkan sorunlardır. Bu kanallardaki sorunlar ise daha çok hamile olanlarda ya da hamlelik geçirmiş insanlarda ortaya çıkmaktadır. Daha önce anne olmayan kişilerinde süt kanallarının gelişmemesi nedeni ile bu durumda kanama ya da diğer sorunlar çok daha az görülür. Fakat hamilelik geçirmemiş kişilerde de çok farklı nedenlerden dolayı görülebilmektedir. Memeden kan gelmesi sorunu genellikle kişilerde herhangi bir meme kanseri ya da diğer kanser türlerine işaret etmez.Neden kan gelir
Kadınlara özgü bir problem olan ve ciddi hastalıkların işareti olan memeden kan gelmesi sebepleri ise şu şekilde sıralanmıştır:
– Süt kanallarında herhangi bir iltihaplanma durumunun olması nedeni ile kişilerde memeden kan gelmesi durumu ortaya çıkabilir. Oluşan iltihaplar ise tabi ki hamile olan ve zamanında çocuk emzirmiş kişilerde görülür. Bu gibi durumlarda doktorunuza danışarak küçük bir muayene olmanız bile çok büyük önem taşır.
– Memeden kan gelmesi sorunu bazen, yine süt kanallarında oluşmuş olan tümörler nedeni ile oluşabilir. Bu durumda memenin detaylı olarak muayene yapılması ile genellikle tıbbi görüntüleme cihazlarının kullanılması sorunların çözümü için gerekli olan tedavileri belirleyecektir.
– Bazı insanlarda memenin aşırı travmaya maruz kalması nedeni ile memeden kan gelmesi sorunu başta olmak üzere birçok farklı durum ortaya çıkabilir. Bu nedenle çok büyük darbelere maruz kalan kişilerin acilen uzman bir doktora görünmesi gerekir. Böylece doktorunuz gerekli tedavileri yaparak sorunu e sağlıklı şekilde ortadan kaldırabilir.
– Memeden kan gelmesinin bir diğer nedeni ise meme içerisinde bulunan damarların çatlaması durumudur. Bu durumda vücut içerisinde dolaşın yapan kan memeden dışarı çıkabilir. Fakat bu durum oldukça az karşılaşılan nedenlerdendir.Tedavisi
Öncelikle ultrason, tomografi ya da röntgen gibi cihazlar ile küçük muayenelerin yapılması gerekmektedir. Bazen bu sorunu yaşayan kişilerde kan testleri de yapılabilir. Sorun tespit edildikten sonra kişide öncelikle tıbbi ilaç tedavileri uygulanır. Sorun çözülemez ise bu durumda kişilerde cerrahi operasyonlar yapılabilir. Memeden kan gelmesi bazen menopoz dönemine giren kadınlarda normal olarak meydana gelmektedir. Fakat bu durum her ne kadar normal sayılsa da kesinlikle bir kere bile olsa muayene edilmesi gereken durumlardandır. Aksi durumlarda bu problemin çok farklı nedenleri olabilir.

Bu Yazıya Tepki Ver

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Tempo ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!