08 NİSAN 2020 Çarşamba 04:43
Advert
Ekonomi
Giriş Tarihi : 20-02-2020 21:23

MELMEK Kursları kadınlara istihdam kapısı

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, meslek edindirme kursları ile kadınlara farklı bir istihdam kapısı sunulmaya başlandığını söyledi.

MELMEK Kursları kadınlara istihdam kapısı

Melikgazi Belediyesi’nin açmış olduğu bayan kuaförlüğü kursuna katılan kadınlar hem meslek öğreniyor hem de işletme açarak aile ekonomisine katkıda bulunabiliyor. Bayan kuaförlük kursuna katılan genç kızlar ve ev hanımları, kurs sonunda aldıkları sertifikalarla meslek sahibi oluyor.

MELMEK bünyesinde bulunan kuaförlük kursu kadınlar tarafından yoğun talep görüyor. Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Melikgazi Belediyesince açılan meslek edindirme kursları ile kadınlara farklı bir istihdam kapısı sunulmaya başlandığını söyledi. Meslek ve Sanat Edindirme kurslar ile Halk Eğitim Müdürlüğü onaylı ‘İş yeri açma ve ustalık' belgesi verildiğini belirten Başkan Mustafa Palancıoğlu, "Özellikle gençler ve ev hanımlarının meslek sahibi olma adına katıldıkları kuaförlük kursuna ilgi gün geçtikçe artıyor. Kurslarımızda toplamda 75 kişiye kuaförlük eğitimi veriliyor. Meslek Eğitim Kurslarını tamamlayan kursiyerlerimiz kendi iş yerlerini açabilecekler. Biz verdiğimiz eğitimlerde sadece birer belge vermekten ziyade en son teknoloji kullanılarak ileri seviye eğitimlerimizde genç, dinamik ve uzman kadromuzla öğrenme garantili kurslar düzenliyoruz. Buradan mezun olan kişiler isterlerse kendi markalarını oluşturabilirler." dedi.

Sosyal Belediyecilik ve sosyal sorumluluk projelerine öncelik verdiklerini kaydeden Başkan Dr. Palancıoğlu, kadının iş hayatındaki yerinin artmasını, kendi ayaklarının üzerinde duran bireyler yetiştirerek ev hanımlığından iş kadınlığına giden yolda en önemli destekçisi olduklarını söyledi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
ARŞİV ARAMA