18 TEMMUZ 2019 Perşembe 12:05
Gündem
Giriş Tarihi : 31-10-2018 15:20   Güncelleme : 31-10-2018 18:43

Melikgazi.. Çocuk oyun alanlarına sentetik çim

Melikgazi Belediyesi, çok amaçlı ve büyük ölçekli parklar inşa ediyor. Bu parklarda yer olan çocuk oyun alanlarına sentetik çim döşeniyor

Melikgazi.. Çocuk oyun alanlarına sentetik çim

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, belediye olarak çok amaçlı ve büyük ölçekli parklar inşa ettiklerini hatırlatarak, bu parklarda yer olan çocuk oyun alanlarına sentetik çim döşediklerini söyledi.

Belediye olarak sadece bir mekan yapıp halkın hizmetine sunmadıklarını belirten Büyükkılıç, "Melikgazi Belediyesi olarak büyük ölçekli ve çok amaçlı parklar inşa ediyoruz. Bu parklarda çocuk oyun aletleri ve alanları çocuklarımıza daha güvenli ve sağlıklı mekanlar oluşturuyoruz. Çocukların çocuk oyun alanlarında daha rahat oyun oynayabilmeleri için sentetik çimler ile bu alanları daha sağlıklı hale getiriyoruz. Büyük ölçekli parkımızda ilk kez sentetik çim döşenmiş yürüyüş yolları oluşturduk. Bu uygulama hem daha uzun ömürlü hem de sağlıklı çünkü toz ve çamur oluşturmuyor" dedi.

Stonmastik asfalt, hazır çim, tartan pist gibi uygulamalar gerçekleştirdiklerini ve bu uygulamaların vatandaşlarca çok beğenildiğini ve istenildiğini ifade eden Büyükkılıç, bugün yapılan çalışma çocuk oyun grupların ve alanların bulunduğu yerlere sentetik çim serildiğini sözlerine ekledi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
ARŞİV ARAMA