Gündem
Giriş Tarihi : 29-11-2017 10:03   Güncelleme : 12-10-2018 09:34

Melikgazi Belediyesi'nden Kent Estetiğine Sihirli Dokunuş

Bir turizm şehri olarak lanse edilmeye çalışan Kayseri için Melikgazi Belediyesi düzenlemeler yapmaya devam ediyor.

Melikgazi Belediyesi'nden Kent Estetiğine Sihirli Dokunuş

Melikgazi Belediyesi kentin önemli bölgelerinde bulunan kamu ve özel binaların cephe düzenlemelerine verdiği önemi sürdürüyor. Kayseritempo.org sitesinin ulaştığı bilgiye göre Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ana cadde, bulvar ve çevre yolu gibi güzergahlarda bulunan kamu ve özel bina ve yapılarda görsel kirliği gidermek için uğraş verdiklerini ifade etti.

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ana cadde, bulvar ve çevre yolu gibi güzergahlarda bulunan kamu ve özel bina ve yapılarda görsel kirliği gidermek için çalışma başlattıklarını çünkü kent estetiğini önemsediklerini söyledi. Yol güzergahlarında kamu ve özel mülkiyete ait taşınmazların avlu, bahçe ve istinat duvarlarında belli bir standart getirerek buna göre inşa edeceklerini belirten Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, çalışmalarda kent estetiğini önemsediklerini birçok yol kenarlarında konutlarda dış cephe kaplaması yaparak görsel kirlilikleri bertaraf ettiklerini kaydetti.

Bu kapsamda metruk bir binalar yıkılmakta, dış cepheleri kirlilik arz eden binalarda ise dış cephe düzenlemesi yapılacağını ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç “Şehrimiz aynı zamanda bir turizm şehridir. Bu açıdan görsel kirliliğe izin vermiyoruz. Kent estetiğinde bir bütünlük sağlamak amacı ile yol güzergahlarında yer alan yapılarda dış cephe iyileştirmesi yapacağız. Bunun için Belediye Meclisimizden karar aldık.  Şu ana kadar 12 semtte görsel güzellik oluşturduk. Kayseri´ye ve Kayserililere yakışır bir çevre ve şehirleşmeyi gerçekleştiriyoruz” dedi. Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, binaların sadece dış cephe yenilenmesi gerçekleştirmekle  aynı zamanda ısı yalıtımı yaparak enerji tüketiminde tasarruf sağladıklarını sözlerine ekledi. 


NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
ARŞİV ARAMA