Gündem
Giriş Tarihi : 25-01-2018 14:36   Güncelleme : 12-10-2018 09:33

Melikgazi Belediyesi'nden Kar Sorun Değil

Melikgazi Belediye ekipleri 3 vardiya halinde, 122 araç ve 278 çalışanı ile ekipler planlanan program dahilinde görev başındalar...

Melikgazi Belediyesi'nden Kar Sorun Değil

Yoğun kar yağışı nedeniyle yaşanan problemleri Melikgazi Belediyesi 3 vardiya halinde, 122 araç ve 278 çalışanı ile çözüme kavuşturdu. Melikgazi İlçesi sınırları dahilinde yer alan bölgelerde kar sorunu yaşanmıyor.

Kapalı Yolumuz Yok:
Melikgazi Belediye Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, ekiplerin planlanan program dahilinde görev başında olduklarını ve 3 vardiya halinde, 122 araç ve 278 çalışanı ile çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Buzlanmaya Karşın Tuz Serpme Araçları:
Kar ile mücadele ekiplerinin vardiya usulü ile çalıştıklarını ve bununla ilgili planlamanın sonbahar aylarında yapılarak listelendirildiğini hatırlatan Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç “Kar yağışı ve buzlanma ulaşımı da olumsuz etkiliyor. Melikgazi merkezinde kapalı yol yok ve belediye ekipleri, kendi iş makineleri yanında ayrıca kiralanan dozer, greyder ve kamyonlar ile karla mücadele ederek, yolları açık tutuyor. Melikgazi Belediyesi Eskişehir Gecekondu Önleme Bölgesi Battalgazi, Erciyes caddelerinde greyder ile tuz serpme araçları bulundururken, vardiyalı tuzlama ekipleri de ana yollarda tuz serpme çalışmalarına aralıksız devam ettiriyor. Turan, Subaşı, Gesi, Hisarcık, Kıranardı ve Mimarsinan yerleşim alanlarında mobil ekipler; yani o bölgelere hizmet verecek ekipler oluşturuldu. Kesintisiz ulaşım devam ediyor “ dedi. 

Eğimli Yollarda Tuzlama Çalışmaları:
Daha önce organize ve koordine edilen ekiplerin çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, özellikle ana cadde ve bulvarlar da, eğimli yollarda yine özellikle Turan ile Subaşı bölgesi arasında tipiye maruz kalan alanlarda tuzlama çalışmaları sık sık yapılmakta olduğunu kaydetti.

İş Makineleri İle Desteklenen Ekipler:
Başkan Dr.Memduh Büyükıklıç, vardiya ekiplerinde 22 kepçe, 14 tuzlama aracı ve 12 beko-lader ile kar süpürme araçları ve kamyonların yer aldığını ve toplam 278 çalışanın görev yaptığını sözlerine ekledi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
ARŞİV ARAMA