Melikgazi Belediyesi’nde 7 Milyonluk İsraf!

melikgazi belediyesi selçuklu anıtı
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Etv Kayseri’de yayınlanan Kayseri Kulisi Programında, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu’nun açıkladığı Selçuklu Anıtı hakkında konuşan Etv Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Yağmur ve Etv Haber Müdürü Mahmut Tursun, ilginç bir yorumla konuya dikkat çekerken, yapılan harcamanın israf olduğunu söyledi.

HER PAZARTESİ ETV KAYSERİ’DE:
Kayseri’nin yeni dijital yüzü Etv Kayseri’de Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Yağmur ve Haber Müdürü Mahmut Tursun, Melikgazi Belediyesi tarafından yapılacağı açıklanan Selçuklu Anıtı’nın saçma sapan bir inşaat olduğunu iddia etti. Her Pazartesi günü yayınlanan Kayseri Kulisi Programında konuşan Mahmut Tursun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Tasarruf Tedbirleri Genelgesi’ne rağmen yapılan harcamayı yersiz ve israf olarak yorumladı.

TURSUN, ATEŞ PÜSKÜRDÜ:
Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu’nun, seçim projeleri arasında yer alan Selçuklu Anıtı projesi hakkında konuşan Ferhat Yağmur ve Mahmut Tursun, yapımına yaklaşık 7 Milyon Lira harcanacak olan bu inşaatın saçma sapan olduğunu ifade etti.

MUHALEFETE VER YANSIN !
Etv Kayseri Haber Müdürü Mahmut Tursun, konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Tasarruf Tedbirleri Genelgesi’nin ardından açıklanan Selçuklu Anıtı’nın yapımının pandemi gibi önemli bir dönemden geçerken anlamsız ve saçma sapan olduğunu ifade etti. 7 Milyon Lira’ya mal olacak olan bu anıtın peşine düşecek muhalefetten de kimsenin olmadığına dikkat çekti. Tursun, 7 Milyon liralık anıtın yeniden artış geçen vakaları göz önüne almadan yapan Palancıoğlu’na sert konuştu.

ÖNCELİĞİMİZ BU MU?:
Önce Muhalefeti görevini yapmamakla, ardından ise iktidarın da kendi belediye başkanını uyarmamasıyla ilgili eleştiride bulunan Tursun, ‘‘Cumhurbaşkanı’nın açıkladığı tasarruf tedbirlerinin ardından 7 milyon Liraya bu şehirde turizme kazandıracağız diye saçma sapan bir anıtın peşine düşüldü. Bu şehrin önceliği 7 Milyon lirayı savutturmak mıdır sokağa. Önceliğimiz bu mu?’’ diye konuştu.

YAĞMUR: ”7 MİLYONUN LAFI MI OLUR?”:
Etv Kayseri Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Yağmur ise, 7 Milyon Liralık anıta gelene kadar neler olduğunu söyleyerek, ‘‘150 Milyon liraya yapılacak bir camii inşaatı 400-500 milyon TL’lerin konuşulduğu bir ortamda 7 milyonun lafı mı olur’’ diyerek Kayseri’deki iktidar belediyelerinin müsrifliklerine dikkat çekti.

HEYKELE VAR TC’YE YOK!:
Yağmur, harcanan 7 Milyon lirayı az bulan ifadesinin ardından Melikgazi Belediyesi’nin 1 Milyon lirayı bulduğu iddia edilen T.C. ibaresinin yeniden Melikgazi Belediyesi’ne asılmamasını da manidar bulduğunu ve ‘‘TC ibaremizin orda bulunmasının önüne geçmesi için belediyenin ekonomik yapısını ön plana atıyorsunuz. Ama öbür taraftan da heykel için 7 Milyon lira para harcıyorsunuz. Bu kadar paramız varsa heykelden önce TC ibaremizin orda yazılmasının daha önemli ve kıymetli olduğunu düşünüyorum. Tabelalarımızda neden yazmasın. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı değil miyiz. Yani bunun orada yazılması hepimizin gururu okşar. Ben bunu çok önemsiyor. Bunun yazılmasının yanında bunu yazmayarak, bunu da ekonomik sıkıntılara ve ekonomik gerekçelere ön plana sunarak bunun yazılmasını önüne geçmeye çalışan bir yönetimin 7 Milyon TL’ye bir heykel yapmasını garipsiyorum’’ dedi.

kayseri kulisi

 

Bu Yazıya Tepki Ver

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Tempo ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!