Gündem
Giriş Tarihi : 04-12-2017 09:59   Güncelleme : 12-10-2018 09:34

Melikgazi Belediyesi Taha Carım Bulvarı'nı Hizmete açtı

Bel-Sin Toplu Konut alanı Kocatepe Camisi önünden başlayıp Kazımkarabekir mahallesi Toros caddesi birbirine bağlayan Taha Carım Bulvarı düzenlenen tören ile hizmete açıldı.

Melikgazi Belediyesi Taha Carım Bulvarı'nı Hizmete açtı

Melikgazi Belediyesi tarafından Kayseri'nin yaşanmaya başlayan trafik sorununu büyümeden çözmek için yapılan yeni porjelerden bir tanesi daha son buldu. Büyük uğraşlarla yapılan ve Bel-Sin Toplu Konut alanı Kocatepe Camisi önünden başlayıp Kazımkarabekir mahallesi Toros caddesi birbirine bağlayan Taha Carım Bulvarı'nın açılışı gerçekleştirildi.

Bulvarın açılış törenine Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri AK Parti Milletvekili Taner Yıldız, AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, Kayseri AK Parti Milletvekili İsmail Karayel, Kayseri AK Parti Milletvekili Sami Dedeoğlu, Kayseri Valisi Süleymen Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç gibi isimler ve çok sayıda halk katıldı. 

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, söz konusu yolun ekonomiye açılan bir yol olduğunu ve bundan dolayı emeği geçenlere teşekkür ettiğini söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Kayseri Belediye modelinin artık tüm ülkeyi kapladığını, gittiği her yerde bu projelerin nasıl inşa edildiğini sorduklarını belirterek, “Melikgazi Belediyesi gerçekleştirdiği yatırımlar ile ilçe halkına büyük hizmetler ve kolaylıklar sunmaktadır. Bu yolun önemini hepimiz biliyoruz. Ancak daha da önemlisi bu yola veren isminin de çok anlamlı olmasıdır. Hem geleceğe yatırım yapan şehidimizin ismini veren Melikgazi Belediyemizi kutluyorum. Melikgazi Belediyesi yatırımları ve hizmetleri ile hem bölgenin gelişimine katkı sağlayan kurumdur. Şehrin Atom Karıncası olan Memduh Büyükkılıç Başkanı kısa sürede bu yatırımları gerçekleştirerek hizmete sunmasından dolayı kendilerini kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, yaptığı açıklamada “Yol medeniyettir. Yol gelecektir. Bu yolun ne kadar önem arz ettiğini biliyorum. Bu yol hem mesafiyi kısaltacak hem de güvenli ve seri ulaşım sağlayacaktır. Daha kısa sürede daha etkin, güvenli ve seri ulaşım sağlanarak zamandan ve yakıttan tasarruf sağlanacaktır. Emeği geçenleri kutluyorum” dedi.

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise, “Taha Carım Bulvarı’nın alternatif bir yol olarak zaman, yakıt, imarlaşma ve güvenli ulaşım gibi bir çok faydayı beraberinde getireceğini ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, “2014 yılında yüksek gerilim elektrik aktarma direklerinin kaldırılması ile 7 mahalleden geçecek yeni bir yol çalışmasına başladık. Sonuçta 7,5 km uzunluğunda ve 25 metre genişlinde olan ve bugün açılışı yaptığımız bu yolu şehrimize kazandırdık. TAHA CARIM BULVARI belediyemiz imkanları ile yapıldı. Kayseri Organize Sanayi Bölgesi ile Bel-Sin toplu konut alanını şehrimize bağlayan 3 alternatif yolunu hizmlete açıyoruz. 6 km uzunluğunda olan ancak bağlantı yolları ile 7,5 km ve 25 metre genişlindeki yol üzerinde kavşaklar oluşturularak bağlantı yolları da inşe ettik. Orta refuj, yaya kaldırımları ile güvenlik hattı oluşturduk. Modern sokak aydınlatması ile Işıklandırıldı. Bu rakamlar yolun ne keder gerekli ve yerinde yapıldığının bir göstergesidir. Hizmetlerin ve yatırımların önünü açan Anadolu insanını hak ettiği hizmeti almasını sağlayan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sonsuz teşekkür ediyoruz. Kayseri hizmet ve yatırımların daha hızlı olarak artmaktadır çünkü Kayseri Belediye Modelinin öncüsü Mehmet Özhaseki Beyin Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak Ankara’da olmasının faydası Kayserililere yatırım ve hizmet olarak yansımaktadır” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve protokol hep birlikte açılış kurdelesini kestiler.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
ARŞİV ARAMA