Gündem
Giriş Tarihi : 26-05-2020 19:14   Güncelleme : 26-05-2020 19:14

Mehter Takımından Sokak Konseri

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı, Ramazan Bayramı münasebetiyle sokak konseri verdi

Mehter Takımından Sokak Konseri

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı, Kayseri'nin Melikgazi ilçesi İldem bölgesinde sokak konseri düzenledi. Ramazan Bayramı olmasına rağmen Koronavirüs salgınından korunma tedbirleri kapsamında sokağa çıkamayan vatandaşlaraa moral olsun diye düzenlenen konser oldukça renkli idi. Sokak konserine Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da iştirak etti. balkon ve pencerelerine çıkan vatandaşlar, caddelerde mehter marşlarıyla yürüyen mehter takımına ay yıldızlı bayraklarımızı sallayarak eşlik etti.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, balkonlardaki vatandaşlara seslenerek "Sizlere layık olma yolunda gayret gösteriyoruz. Cenabı Allah mahcup etmesin. Allah birliğimizi, beraberliğimizi bozmasın. Ay yıldızlı bayrağımızı elimizden almasın. Milletimize, memleketimize layık nesiller yetiştirmeyi nasip eylesin. Bu bayram koronavirüs nedeniyle arzu ettiğimiz şekilde geçmiyor; ama bu durum gönüllerimizin bir olmasına engel değil. Müsterih olun, bugünlerde geçecek. Kayseri’miz çok şükür iyi durumda; ama tedbiri elden bırakırsak ve yetkili makamların açıklamalarına uymazsak istemediğimiz neticelerle karşılaşabiliriz. Bu yüzden kurallara uyacağız ve sonunda hepimizin yüzü gülecek" dedi.

Mehter takımı ile birlikte yürüyen ve mehter marşları eşliğinde balkonlardaki vatandaşları selamlayan Başkan Büyükkılıç, "Dün Avrupa’dan yardım alırken bugün Avrupa’ya yardım eden bir ülke haline geldik. Ülkemizle gurur duyuyoruz. Bundan sonraki süreçte de el ele, gönül gönüle vererek daha çok çalışacağız. Gençlerimize fırsat vereceğiz ve daha güzel günlere ulaşacağız” diye konuştu.