Futbol
Giriş Tarihi : 01-05-2020 10:27   Güncelleme : 01-05-2020 10:27

Mehmet Topuz isyan etti

Kayserispor ve Fenerbahçe takımının eski futbolcusu Mehmet Topuz, eski Başkan Recep Mamur ve yöneticilerine isyan etti

Mehmet Topuz isyan etti

Kayserispor'da yıldızı parlayan ve astronomik bonservis ücreti karşılığıonda, aynı zamanda da olaylı bir şekilde Fenerbahçe'ye transfer olan Mehmet Topuz, kendisine futbol kapılarını kapatan insanlara sitemkar konuştu.

Mamur'a isyan
Fenerbahçe'de uzun süre oynadıktan sonra futbolu Kayserispor'da bırakmak isteyen ve o dönemde "Boş mukaveleye imza atarım. Para istemiyorum. Kayserispor'da oynayıp futbolu Kayserispor'da bırakmak istiyorum" diyen Mehmet Topuz, kendisine bu imkanı sunmayanlara ateş püskürdü.
Hes Kablo Kayserispor'dan Fenerbahçe'ye 11 Milyon Avro bonservis ücretle transfer olan Mehmet Topuz, "Ben 36 yaşındayım, halâ futbol oynayabilirdim. Fenerbahçe’den ayrıldıktan sonra serbest kalmıştım ve birçok kulüpten teklif aldım. Ancak o sıralar annem rahatsızdı ve Kayseri'ye döndüm. Benim bugünlere gelmeme yardımcı olan Kayserispor’da futbolu bırakmak istedim. Bu düşüncemi dönemin başkanı Recep Mamur’u arayarak ifade etmek istedim. Telefonlarıma çıkmadı. Yöneticilerin de ücretsiz oynamak istediğimden haberi vardı. defalarca haber gönderdim, basında haberlerim çıktı. Ama aldırış etmediler. Kayserispor’a karşılıksız hizmet etme isteğime engel olanları Allah’a havale ediyorum" dedi.

16 sezonda 471 maç
Mehmet Topuz, 9 sezon Kayserispor forması giydi. 254 maça çıkan Mehmet Topuz, 229 kez ilk 11'de sahada yeraldı. 57 gol atan Mehmet Topuz, 38 kez sarı kart 3 kez de kırmızı kart gördü. Sonrasında Fenerbahçe'ye transfer olan Mehmet Topuz, 7 sezonda 217 maça çıktı. 13 gol atan Mehmet Topuz 18 kez sarı kart 3 kez de kırmızı kart gördü.