Siyaset
Giriş Tarihi : 15-04-2019 11:53   Güncelleme : 15-04-2019 11:53

Mehmet Özhaseki niye kaybettiğini açıkladı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışını kaybeden ve iki önemli adamı belediyeden kovulan Mehmet Özhaseki, AK Parti Kayseri teşkilatı tarafından oldukça ilginç bir şarkı ile karşılandı. Mehmet Özhaseki, seçimi niye kaybettiğini de açıkladı.

Mehmet Özhaseki niye kaybettiğini açıkladı

AK Parti Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, 31 Mart 2019 günü gerçekleştirilen yerel seçimlerdenh sonra ilk kez Kayseri'de gün yüzüne çıktı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazandığına kesin gözüyle bakarken sert bir yenilgi alan AKP'nin teşkilatlardan sorumlu genel başkan yardımcısı Mehmet Özhaseki, Kayseri'de oldukça manedar bir şarkı ile karşılandı.

Bugün AKP Kayseri İl Teşkilatını ziyaret eden Mehmet Özhaseki için Kayahan'ın sevilen şarkısı "Bizimkisi Bir Aşk hikayesi" isimli şarkısı çaldı. Hoparlörlerden sürekli olarak çalan bu şarkının en çok da "Hiç üzülme ağlama. Sen gülümse daima.." kısmı dikkat çekti. Şarkının bu kısmı hoparlörden çalarken insanların birbirine manedar bakması da dikkat çekti. Kayın biraderi Mustafa Sarıgül ve sağ kolu olarak bilinen Refik Tuzcuoğlu'nun işten çıkarılması ile ilgili olarak, "Yeni başkan,. kendine yakın isimler ile çalışmak isteyebilir" diye açıklama yaptı.

"Hatasız değiliz"
Seçim çalışması boyunca, Ankaralılıktan, Ankaragücü taraftarlığından sürekli konuşan, Kayseri'yi unutan Mehmet Özhaseki'nin parti binası önünde ilk kez seçim kaybettiği sorusuna cevaben, "Kayseri'yi özledik. İhmal ettik. Hayırlı olsun ziyareti için geldim. Hayat demekki böyle. Biz çalışmaktan sorumluyuz. Elimizden ne geliyorsa onu ortaya koymaktan sorumluyuz. Sonuçları Allah takdir eder. Ben üzerime düşeni yaptım. Sadece aday ile ilgili bir iş değil. Aday dışında o kadar çok faktör var ki. Hepsi bir araya gelince sonucu belirliyor. Ortaya çıkan tabloyu iyi değerlendirmeliyiz. Ders çıkarmalıyız. Elbette hatasız değiliz. bir çok hatamız vardır. Cumhur ittifakı olarak yüzde 52 alarak performansımızı koruduk. Cumhurbaşkanlığı sistemi tartışılmıyor. 17 yıl geride bırakan Parti olarak yüzde 45 aldık. Tabiki Ankara ve İstanbul'daki sonuçlar bizi üzmüştür" dedi.

Muhalefete gönderme
Muhalefede de gönderme yapan AKP Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, "Burada asıl ders alması gerekenler, 20 yıl boyunca sırtı yerden kalkmayanlar. Kendilerine bir kez daha bakmaları lazım. Bir iki şehir almakla kendileri psikolojik olarak havaya girmemeleri lazım. Herhangi bir başarı var mı yoksa AK Parti'nin zaaflarından ötürü mü seçim kazandı. Bunu iyi anlamalılar" yorumunda bulundu.