Futbol
Giriş Tarihi : 30-06-2019 17:30   Güncelleme : 30-06-2019 18:06

Mehmet Özhaseki hangi takımı tutuyor

AKP Kayseri Milletvekili ve Kayserispor eski Onursal Başkanı Mehmet Özhaseki'nin hangi takımı tuttuğunu böyle açıkladı

Mehmet Özhaseki hangi takımı tutuyor

İstikbal Mobilya Kayserispor'un 29 Haziran 2019 Cumartesi günü gerçekleştirilen Seçimli Olağanüstü Genel Kurul toplantısı öncesi ve genel kurul salonunda yaptığı konuşma ile dikkatleri çeken Kayserispor eski Onursal Başkanı ve AKP Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki'nin hangi takıma gönül verdiği tartışma ve merak konusu oldu.

31 Mart 2019 Yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı gösterilen ve millet ittifakı adayı Mansur Yavaş'a karşı seçimi kaybeden AKP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan yardımcısı da olan Mehmet Özhaseki'nin hem sarı kırmızı hem sarı lacivert atkı ile verdiği pozlar dikkat çekti.

"50 senedir..."
Kayseri'de çok uzun süre Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan, sonrasında AKP'den Kayseri milletvekili seçilen Mehmet Özhaseki, belediye başkanlığı döneminde Kayserispor Başkanı ve sonrasında Kayserispor Onursal Başkanı olmuştu. Her fırsatta Kayseri ve Kayserispor için yaptıklarını anlatarak, "Kayseri'nin ismi geçen yerde her zaman varım. Kayserispor'a sırt dönemeyim. 50 senedir Kayserispor taraftarıyım. Belediye Başkanlığım döneminde takımımıza Türkiye’nin en güzel stadyumunu inşa ettik hamdolsun. Modern tesisleriyle, güçlü altyapısıyla ve sportif başarısıyla övündüğümüz bir takımımız var" cümleleri ile Kayserispor'a gönül verdiğini ifade etmişti.

Kayserispor'u unuttu
Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak da hizmet veren ve sonrasında AKP Yerel yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görevine devam ederken 31 Mart 2019 günü gerçekleştirilen yerel seçimlerde Cumhur İttifakı AKP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı gösterilen ve aylarca adeta Ankara'ya kamp kuran Mehmet Özhaseki, bu süreçte Kayserispor'un direkt rakiplerinden birisi olan Ankaragücü ile yakinen ilgilendi. Kulübün ekonomik sıkıntılı günlerinde derman olan, Eryaman ilçesine yapılan stat ile ilgili önemli cümleler kuran Mehmet Özhaseki, çocukluğundan bu yana futbola meraklı olduğunu, uzun yıllar önce Galatasaray’ı tuttuğunu ancak şu anda sıkı bir Ankaragücü taraftarı olduğunu itiraf etmişti.
Daha önce de 50 yıldır Kayserispor taraftarı olduğunu ifade eden Özhaseki, Ankaragücü takımı için "Bu takımın 100 yıla yakın bir tarihi var. Bu takımın yaşatılması lazım. Sağda solda maç yapmaya gitmeleri ciddi bir handikap. Kayseri’ye gittiği zaman takım, ‘Orada yedirin içirin, herkes Ankaragücü’nü tutsun, stat masrafları da bizden’ dedik arkadaşlar da ağırladılar sağ olsunlar” cümlelmeri de kurmuştu.

"Kayserispor için.."
AKP Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, son olarak 29 Haziran 2019 Cumartesi günü gerçekleştirilen İstikbal Mobilya Kayserispor Olağanüstü Genel Kurul toplantısına sarı kırmızılı kaşkol ile katıldı ve Kayserispor'a olan düşkünlüğünü anlattı. Kayseri ve Kayserispor için fedakarlıklar yaptığını dile getiren Özhaseki, "21 yıl belediye başkanlığı yaptım. Eğer bir kurumun veya kuruluşun başında Kayseri ismi geçiyorsa, ‘Bu beni ilgilendirir’ dedim. Bin bir türlü belalarla savaştım ama bu şehir için yaptım. Kayserispor da bunlardan birisidir. Belki salondaki en yaşlı Kayserisporlular’dan biriyim. Başkanlık, yöneticilik ,onursal başkanlık herşeyi yaptım. Anlatılmaz zorluklar yaşadık. Sevda olmasa yapamazsın. Kanun gelip belediye başkanlarına yasak olduğunda da geriden desteklemeye devam ettim. Birçok ağır ceza ve asliye ceza mahkemelerine gittiğimde altındaki sebep Kayserispor’du. Gidip hakim karşısında saatlerce el pençe divan durduğumu çok da iyi biliyorum. Ben bunları artistik olsun diye yapmadım" cümleleri kurdu.