Siyaset
Giriş Tarihi : 13-05-2020 00:01   Güncelleme : 13-05-2020 00:16

Mehmet Özhaseki CHPli belediyeler için ağır ithamda bulundu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, CHPli belediyelerin bağış kampanyalarıyla ilgili ağır ithamda bulundu.

Mehmet Özhaseki CHPli belediyeler için ağır ithamda bulundu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Pandemi sürecinde Ankara, İstanbul, İzmir gibi önemli şehirlerde CHP yönetiminin bağış toplama konularında yeni bir devlet çalışması yapıyor gibi tavır takındığını söyledi.

"Ayrı baş çekemez"
AK Partili Mehmet Özhaseki, Pandemi sürecinden sonra kendine her alanda yeten güçlü bir ülke olmak için sürekli çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, "Koronavirüs hepimizin hayatının akışını etkiledi. Bu süreçte bizim belediyelerimiz daha çok hijyene önem veriyorlar. Diğer taraftan Ramazan geldi ve sosyal yardım hizmetleri artıyor. Bunları yaparken de devletle beraber yapıyorlar. Pandemi sürecinde Ankara, İstanbul, İzmir gibi göz önünde bulunan yerlerde CHP bağış kampanyalarıyla yeni bir devlet çalışması yapıyor gibi. Benim de belediyecilik yaptığım dönemlerden beri hiçbir belediye devletten habersiz bağış kampanyası başlatarak, banka hesabı açtıramaz” dedi.

“Türkiye takdir ediliyor"
Türkiye’nin Pandemi sürecinde yaptığı çalışmalar sayesinde dünyada övgü ile bahsedildiğini belirten Özhaseki, "Şu anda gidişat iyi kontrol altına alınmış vaziyette ölüm ve vaka sayısı düşmüş vaziyette. İyileşmeler artıyor bizim bu açıdan bakacağımız zaman iftihar edilecek durumumuz var. Dünya devletleri, Türkiye’yi takdirle anıyorlar, Dünya Sağlık Örgütü Türkiye’den takdirle bahsediyor. Dünya basının takip ediyoruz bütün ülkeler dahil Türkiye’ye övgüler dolu. Övgülerin nedeni gayet güzel hastanelerin olması bu hastanelerde çok iyi bir tedavi usulü uygulanıyor çok iyi doktorlar var iyileşme sürecinden de doktorlarımızın iyiliği belli oluyor. Hiçbir şekilde koridorda yatanımız yok, tedavi olamayıp da ölenimiz yok Amerika, İspanya gibi ülkelerde huzur evindeki yaşlılara hizmet verilemediği için, yüzlerce yaşlı insan öldü bizde öyle bir durumda yok özel hastanelerde bile masrafları devlet karşılıyor. Şu anda 26 bin yataklı yoğun bakım hizmet imkanımız var. 3’te 1’i dolu tamamı dolu değil. Böyle olunca da müthiş bir ortam oluyor. Türkiye’yi herkes takdirle anıyor bu konuda" cümleleri kurdu.

Maske sorunu
Maske konusuna da değinen Özhaseki, "Son günlerde maske problemi çıktı. Ama pandemi sürecinde 100 tane problem varsa maske bunlardan sadece bir tanesi. Bu maske problemini abartarak sanki bütün çalışmalar gölge düşürmeye çalıştılar. Yapılan anketlerde vatandaşlar Cumhurbaşkanımızı, Sağlık Bakanımızı ve kabineyle yapılan çalışmaları başarılı buldu. Bu konuda biz bilim kurulunu öne çıkardık ve hocalarımız ne dediyse onu yaptık. Bu konuda Cumhurbaşkanımızın sayesinde başarılı da olduk bilim adamları ne diyorsa biz onu yapıyoruz ve bu yüzden iyi gidiyor işlerimiz" açıklaması yaptı.