Kayserispor
Giriş Tarihi : 24-09-2019 20:32   Güncelleme : 24-09-2019 20:45

Mehmet Çakmak Uyar ceza aldı

İstikbal Mobilya Kayserispor Başkan Yardımcısı Mehmet Çakmak Uyar'ın cezası belli oldu. PFDK'nnın verdiği ceza

Mehmet Çakmak Uyar ceza aldı

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Kayserispor Başkan Yardımcısı Mehmet Çakmak Uyar'ın cezasını açıkladı. Antalyaspor ile deplasmanda oynanan müsabaka sonrasında teknik direktör Bülent Korkmaz için "Galatasaray kültüründen geldiği için küfür edip kart görmeyeceğini sanıyor. Bunlar Galatasaray kültüründen geliyor. Oyuncuyken de bolca küfür ederdi fakat kart görmezdi. Hocayken de küfür edip kart görmeyeceklerini sanıyorlar" açıklaması yapmış ve PFDK'ya sevkedilmişti.

Çenesinin kurbanı
PFDK, bugünkü toplantısında Mehmet Çakmak Uyar'ın dosyasını karara bağladı. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) verdiği karar doğrultusunda Mehmet Çakmak Uyar'a sportmenliğe aykırı açıklamalar nedeniyle 45 Gün hak mahrumiyeti ve 30.000 TL. para cezası vermeyi uygun gördü. Galatasaray ile Kayseri'de oynanan müsabaka sonrasında da Kayserispor Başkanı Erol Bedir PFDK'ya sevkedilmiş ve hem hak mahrumiyeti hem de para cezası almıştı.

Koç'a 30 gün
Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a sportmenliğe aykırı açıklamaları nedeniyle 30 gün hak mahrumiyeti ve 20 bin TL para cezası verdi. PFDK açıklamasında "Fenerbahçe başkanı Ali Yıldırım Koç'un sportmenliğe aykırı açıklamalarda bulunulmasından dolayı 30 gün hak mahrumiyeti ve 20.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir" denildi.

Haber: Yavuz Yıkılmaz